BMW iX4 vs Škoda Enyaq

BMW iX4 vodi 7 prema 3

Najveće razlike: Punjenje DC — BMW iX4 400 kW, Škoda Enyaq 165 kW · Snaga — BMW iX4 469 KS, Škoda Enyaq 286 KS · Domet WLTP — BMW iX4 828 km, Škoda Enyaq 581 km.

BMW iX4

BMW iX4 je električni SUV iz segmenta D s pogonom na sve kotače (AWD): snage od 374 do 469 konjskih snaga, dometa do 828 km prema WLTP standardu i mogućnosti brzog punjenja (DC) do 400 kW.

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq je električni SUV iz segmenta D s pogonom RWD ili AWD: snage od 190 do 340 konjskih snaga, domet do 581 km prema WLTP standardu i mogućnost punjenja DC do 165 kW.

Profil u odnosu na tržište: BMW iX4 vs Škoda Enyaq

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

BMW iX4 ili Škoda Enyaq — tko pobjeđuje gdje

BMW iX4 vodi 7 prema 3

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmBMW iX4 +247 km
    BMW iX4
    828
    Škoda Enyaq
    581
  • Baterija kWhBMW iX4 +31,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Škoda Enyaq
    77
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −0,5 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Škoda Enyaq
    15,2
  • Snaga KSBMW iX4 +183 KS
    BMW iX4
    469
    Škoda Enyaq
    286
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,7 s
    BMW iX4
    4,9
    Škoda Enyaq
    6,6
  • Maksimalna brzina km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    Škoda Enyaq
    180
  • Punjenje DC kWBMW iX4 +235 kW
    BMW iX4
    400
    Škoda Enyaq
    165
  • Punjenje AC kWBez razlike
    BMW iX4
    11
    Škoda Enyaq
    11
  • Punjenje ↓ minBMW iX4 −8 min
    BMW iX4
    21
    Škoda Enyaq
    29
  • Težina ↓ kgŠkoda Enyaq −239 kg
    BMW iX4
    2305
    Škoda Enyaq
    2066
  • Prtljažnik lŠkoda Enyaq +95 l
    BMW iX4
    490
    Škoda Enyaq
    585

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: BMW iX4 vs Škoda Enyaq

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: BMW iX4 vs Škoda Enyaq
Ključni parametri BMW iX4
50 xDrive
Škoda Enyaq
85
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP828 km581 kmBMW +247 km
Baterija108,7 kWh77 kWhBMW +31,7 kWh
Potrošnja ↓15,7 kWh/100 km15,2 kWh/100 kmŠkoda −0,5 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC400 kW165 kWBMW +235 kW
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje 10–80% ↓21 min29 minBMW −8 min
Domet po minuti punjenja27,6 km/min14 km/minBMW +13,6 km/min
Napon800 V400 VBMW +400 V
Performanse i pogon
Snaga469 KS286 KSBMW +183 KS
0–100 km/h ↓4,9 s6,6 sBMW −1,7 s
Maksimalna brzina210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
PogonAWDRWDdrugi tip
Praktičnost
Težina ↓2305 kg2066 kgŠkoda −239 kg
Prtljažnik490 l585 lŠkoda +95 l
V2L (vanjsko napajanje)DaDa—
Duljina4782 mm4658 mmBMW +124 mm
Širina1895 mm1879 mmBMW +16 mm
Visina1595 mm1622 mmŠkoda +27 mm
Međuosovinski razmak2897 mm2766 mmBMW +131 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

BMW iX4

Trošak na 100 km4,71
Mjesečno59
Godišnje707

Škoda Enyaq

Trošak na 100 km4,56
Mjesečno57
Godišnje684

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

BMW iX4

Škoda Enyaq

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — BMW iX4 ili Škoda Enyaq?

BMW iX4 ide dalje: 828 km WLTP nasuprot 581 km modela Škoda Enyaq. Razlika je 247 km.

Kako se razlikuju pogonski sustavi modela BMW iX4 i Škoda Enyaq?

BMW iX4 ima AWD i 469 KS. Škoda Enyaq ima RWD i 286 KS.

Koji je snažniji — BMW iX4 ili Škoda Enyaq?

BMW iX4 je jači: 469 KS nasuprot 286 KS modela Škoda Enyaq. Razlika je 183 KS.

Koji ima veći prtljažni prostor?

Škoda Enyaq nudi više: 585 l nasuprot 490 l u modelu BMW iX4. Razlika je 95 l.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.