BMW iX4 vs Nio EL6
BMW iX4 vodi 7 prema 3
Najveće razlike: Punjenje DC — BMW iX4 400 kW, Nio EL6 125 kW · Punjenje 10–80% — BMW iX4 21 min, Nio EL6 40 min · Domet WLTP — BMW iX4 828 km, Nio EL6 529 km.
BMW iX4
BMW iX4 je električni SUV iz segmenta D s pogonom na sve kotače (AWD): snage od 374 do 469 konjskih snaga, dometa do 828 km prema WLTP standardu i mogućnosti brzog punjenja (DC) do 400 kW.
Nio EL6
Nio EL6 je SUV u segmentu D koji nudi pogon na sve kotače te dva različita kapaciteta baterije, uz istu snagu pogonskog motora.
Profil u odnosu na tržište: BMW iX4 vs Nio EL6
BMW iX4 ili Nio EL6 — tko pobjeđuje gdje
BMW iX4 vodi 7 prema 3
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmBMW iX4 +299 km
- Baterija kWhBMW iX4 +8,7 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,7 kWh/100 km
- Snaga KSNio EL6 +20 KS
- 0–100 km/h ↓ sNio EL6 −0,4 s
- Maksimalna brzina km/hBMW iX4 +10 km/h
- Punjenje DC kWBMW iX4 +275 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Punjenje ↓ minBMW iX4 −19 min
- Težina ↓ kgBMW iX4 −18 kg
- Prtljažnik lNio EL6 +89 l
Tehnički podaci: BMW iX4 vs Nio EL6
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | BMW iX450 xDrive | Nio EL6100 kWh | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 828 km | 529 km | BMW +299 km |
| Baterija | 108,7 kWh | 100 kWh | BMW +8,7 kWh |
| Potrošnja ↓ | 15,7 kWh/100 km | 20,4 kWh/100 km | BMW −4,7 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 400 kW | 125 kW | BMW +275 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje 10–80% ↓ | 21 min | 40 min | BMW −19 min |
| Domet po minuti punjenja | 27,6 km/min | 9,3 km/min | BMW +18,3 km/min |
| Napon | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 469 KS | 489 KS | Nio +20 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 4,5 s | Nio −0,4 s |
| Maksimalna brzina | 210 km/h | 200 km/h | BMW +10 km/h |
| Pogon | AWD | AWD | — |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 2305 kg | 2323 kg | BMW −18 kg |
| Prtljažnik | 490 l | 579 l | Nio +89 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Da | — |
| Duljina | 4782 mm | 4854 mm | Nio +72 mm |
| Širina | 1895 mm | 1995 mm | Nio +100 mm |
| Visina | 1595 mm | 1703 mm | Nio +108 mm |
| Međuosovinski razmak | 2897 mm | 2915 mm | Nio +18 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
BMW iX4
Nio EL6
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — BMW iX4 ili Nio EL6?
BMW iX4 ide dalje: 828 km WLTP nasuprot 529 km modela Nio EL6. Razlika je 299 km.
Koji ima veći prtljažni prostor?
Nio EL6 nudi više: 579 l nasuprot 490 l u modelu BMW iX4. Razlika je 89 l.
Koji se brže puni?
BMW iX4 prihvaća do 400 kW DC, Nio EL6 do 125 kW. Punjenje od 10 do 80% traje 21, odnosno 40 min.
Koji je jeftiniji za vožnju?
BMW iX4 troši manje struje: 15,7 kWh/100 km nasuprot 20,4 kWh/100 km u modelu Nio EL6. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 705 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.







