BMW iX4 vs Elaris BEO
BMW iX4 vodi 6 prema 0
Najveće razlike: Snaga — BMW iX4 469 KS, Elaris BEO 204 KS · Domet WLTP — BMW iX4 828 km, Elaris BEO 489 km · Maksimalna brzina — BMW iX4 210 km/h, Elaris BEO 150 km/h.
BMW iX4
BMW iX4 je električni SUV iz segmenta D s pogonom na sve kotače (AWD): snage od 374 do 469 konjskih snaga, dometa do 828 km prema WLTP standardu i mogućnosti brzog punjenja (DC) do 400 kW.
Elaris BEO
Elaris BEO je SUV segmenta D, u modelnoj godini 2026. u dvije izvedbe snage 204 KS: domet prema WLTP-u od 456 do 489 km.
Profil u odnosu na tržište: BMW iX4 vs Elaris BEO
BMW iX450 xDrive- Elaris BEOInnovationspaket
BMW iX4 ili Elaris BEO — tko pobjeđuje gdje
BMW iX4 vodi 6 prema 0
Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmBMW iX4 +339 km
- Baterija kWhBMW iX4 +22,7 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1,9 kWh/100 km
- Snaga KSBMW iX4 +265 KS
- 0–100 km/h ↓ sNema podataka
- Maksimalna brzina km/hBMW iX4 +60 km/h
- Punjenje DC kWNema podataka
- Punjenje AC kWNema podataka
- Težina ↓ kgNema podataka
- Prtljažnik lBMW iX4 +23 l
Tehnički podaci: BMW iX4 vs Elaris BEO
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | BMW iX450 xDrive | Elaris BEO Innovationspaket | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 828 km | 489 km | BMW +339 km |
| Baterija | 108,7 kWh | 86 kWh | BMW +22,7 kWh |
| Potrošnja ↓ | 15,7 kWh/100 km | 17,6 kWh/100 km | BMW −1,9 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 400 kW | — | — |
| Punjenje AC | 11 kW | — | — |
| Punjenje ⚠ | 21 min 10–80% | 45 min 20–80% | 24 min |
| Domet po minuti punjenja | 27,6 km/min | 6,5 km/min | BMW +21,1 km/min |
| Napon | 800 V | — | — |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 469 KS | 204 KS | BMW +265 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | — | — |
| Maksimalna brzina | 210 km/h | 150 km/h | BMW +60 km/h |
| Pogon | AWD | FWD | drugi tip |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 2305 kg | — | — |
| Prtljažnik | 490 l | 467 l | BMW +23 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Ne | samo BMW |
| Duljina | 4782 mm | — | — |
| Širina | 1895 mm | — | — |
| Visina | 1595 mm | — | — |
| Međuosovinski razmak | 2897 mm | — | — |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
BMW iX4
Elaris BEO
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Elaris BEO
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — BMW iX4 ili Elaris BEO?
BMW iX4 ide dalje: 828 km WLTP nasuprot 489 km modela Elaris BEO. Razlika je 339 km.
Kako se razlikuju pogonski sustavi modela BMW iX4 i Elaris BEO?
BMW iX4 ima AWD i 469 KS. Elaris BEO ima FWD i 204 KS.
Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?
Samo BMW iX4 — njegova baterija od 108,7 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model Elaris BEO s 86 kWh to ne nudi.
Koji je snažniji — BMW iX4 ili Elaris BEO?
BMW iX4 je jači: 469 KS nasuprot 204 KS modela Elaris BEO. Razlika je 265 KS.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.





