BMW i4 vs BYD Seal

BMW i4 vodi 8 prema 2

Najveće razlike: Punjenje DC — BMW i4 205 kW, BYD Seal 150 kW · Punjenje 10–80% — BMW i4 30 min, BYD Seal 37 min · Snaga — BMW i4 340 KS, BYD Seal 313 KS.

BMW i4

BMW i4 je sedan segmenta D u pet izvedbi: domet prema WLTP-u od 514 do 613 km, snaga od 286 do 601 KS.

BYD Seal

BYD Seal je sedan segmenta D u tri izvedbe: od 231 KS i 460 km dometa prema WLTP-u do 530 KS s pogonom na sve kotače.

Profil u odnosu na tržište: BMW i4 vs BYD Seal

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

BMW i4 ili BYD Seal — tko pobjeđuje gdje

BMW i4 vodi 8 prema 2

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmBMW i4 +43 km
    BMW i4
    613
    BYD Seal
    570
  • Baterija kWhBYD Seal +1,2 kWh
    BMW i4
    81,3
    BYD Seal
    82,5
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmBMW i4 −1,2 kWh/100 km
    BMW i4
    15,4
    BYD Seal
    16,6
  • Snaga KSBMW i4 +27 KS
    BMW i4
    340
    BYD Seal
    313
  • 0–100 km/h ↓ sBMW i4 −0,2 s
    BMW i4
    5,7
    BYD Seal
    5,9
  • Maksimalna brzina km/hBMW i4 +10 km/h
    BMW i4
    190
    BYD Seal
    180
  • Punjenje DC kWBMW i4 +55 kW
    BMW i4
    205
    BYD Seal
    150
  • Punjenje AC kWBez razlike
    BMW i4
    11
    BYD Seal
    11
  • Punjenje ↓ minBMW i4 −7 min
    BMW i4
    30
    BYD Seal
    37
  • Težina ↓ kgBMW i4 −5 kg
    BMW i4
    2050
    BYD Seal
    2055
  • Prtljažnik lBYD Seal +15 l
    BMW i4
    470
    BYD Seal
    485

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: BMW i4 vs BYD Seal

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: BMW i4 vs BYD Seal
Ključni parametri BMW i4
eDrive40
BYD Seal
Design RWD
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP613 km570 kmBMW +43 km
Baterija81,3 kWh82,5 kWhBYD +1,2 kWh
Potrošnja ↓15,4 kWh/100 km16,6 kWh/100 kmBMW −1,2 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC205 kW150 kWBMW +55 kW
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje 10–80% ↓30 min37 minBMW −7 min
Domet po minuti punjenja14,3 km/min10,8 km/minBMW +3,5 km/min
Napon400 V400 VBez razlike
Performanse i pogon
Snaga340 KS313 KSBMW +27 KS
0–100 km/h ↓5,7 s5,9 sBMW −0,2 s
Maksimalna brzina190 km/h180 km/hBMW +10 km/h
PogonRWDRWD—
Praktičnost
Težina ↓2050 kg2055 kgBMW −5 kg
Prtljažnik470 l485 lBYD +15 l
V2L (vanjsko napajanje)NeDasamo BYD
Duljina4783 mm4800 mmBYD +17 mm
Širina1852 mm1875 mmBYD +23 mm
Visina1448 mm1460 mmBYD +12 mm
Međuosovinski razmak2856 mm2920 mmBYD +64 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

BMW i4

Trošak na 100 km4,62
Mjesečno58
Godišnje693

BYD Seal

Trošak na 100 km4,98
Mjesečno62
Godišnje747

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

BMW i4

BYD Seal

Ostale usporedbe u ovoj klasi: Sedan, segment D

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — BMW i4 ili BYD Seal?

BMW i4 ide dalje: 613 km WLTP nasuprot 570 km modela BYD Seal. Razlika je 43 km.

Zašto BYD Seal ima veću bateriju, a manji domet od BMW i4?

BYD Seal ima 82,5 kWh i pokriva 570 km, dok BMW i4 s baterijom od 81,3 kWh pokriva 613 km. Potrošnja odlučuje: 16,6 naspram 15,4 kWh/100 km.

Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?

Samo BYD Seal — njegova baterija od 82,5 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model BMW i4 s 81,3 kWh to ne nudi.

Koji se brže puni?

BMW i4 prihvaća do 205 kW DC, BYD Seal do 150 kW. Punjenje od 10 do 80% traje 30, odnosno 37 min.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.