KGM Torres EVX vs Xpeng G6
Xpeng G6 προηγείται 8-3
Μεγαλύτερες διαφορές: Γρήγορη φόρτιση DC — KGM Torres EVX 120 kW, Xpeng G6 451 kW · Χρόνος φόρτισης 10–80% — KGM Torres EVX 36 min, Xpeng G6 12 min · Χώρος αποσκευών — KGM Torres EVX 839 l, Xpeng G6 571 l.
KGM Torres EVX
Το KGM Torres EVX είναι ένα SUV της κατηγορίας D, με αυτονομία 503 χιλιομέτρων σύμφωνα με το πρότυπο WLTP και μεγάλο χώρο αποσκευών, χωρητικότητας 839 λίτρων.
Xpeng G6
Το Xpeng G6 είναι ένα crossover στην κατηγορία D, το οποίο προσφέρει τρεις επιλογές κίνησης και υποστηρίζει ταχεία φόρτιση συνεχούς ρεύματος (DC) έως και 451 kW.
Προφίλ έναντι της αγοράς: KGM Torres EVX vs Xpeng G6
KGM Torres EVXTorres EVX
Xpeng G6Long Range RWD
KGM Torres EVX ή Xpeng G6 — ποιος κερδίζει πού
Xpeng G6 προηγείται 8-3
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmXpeng G6 +22 km
- Μπαταρία kWhKGM Torres EVX +0,6 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmXpeng G6 −1,8 kWh/100 km
- Ισχύς PSXpeng G6 +89 PS
- 0–100 km/h ↓ sXpeng G6 −1,5 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hXpeng G6 +27 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWXpeng G6 +331 kW
- Φόρτιση AC kWXpeng G6 +0,5 kW
- Χρόνος φόρτισης ↓ minXpeng G6 −24 min
- Βάρος ↓ kgKGM Torres EVX −190 kg
- Χώρος αποσκευών lKGM Torres EVX +268 l
Τεχνικά δεδομένα: KGM Torres EVX vs Xpeng G6
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | KGM Torres EVXTorres EVX | Xpeng G6Long Range RWD | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 503 km | 525 km | Xpeng +22 km |
| Μπαταρία | 80,6 kWh | 80 kWh | KGM +0,6 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 19,3 kWh/100 km | 17,5 kWh/100 km | Xpeng −1,8 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 120 kW | 451 kW | Xpeng +331 kW |
| Φόρτιση AC | 10,5 kW | 11 kW | Xpeng +0,5 kW |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | 36 min | 12 min | Xpeng −24 min |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | 9,8 km/min | 30,6 km/min | Xpeng +20,8 km/min |
| Τάση | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 207 PS | 296 PS | Xpeng +89 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 8,23 s | 6,7 s | Xpeng −1,5 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h | 202 km/h | Xpeng +27 km/h |
| Κίνηση | FWD | RWD | διαφορετικός τύπος |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | 1925 kg | 2115 kg | KGM −190 kg |
| Χώρος αποσκευών | 839 l | 571 l | KGM +268 l |
| V2L (εξωτερική τροφοδοσία) | Ναι | Ναι | — |
| Μήκος | 4715 mm | 4758 mm | Xpeng +43 mm |
| Πλάτος | 1890 mm | 1920 mm | Xpeng +30 mm |
| Ύψος | 1725 mm | 1650 mm | KGM +75 mm |
| Μεταξόνιο | 2680 mm | 2890 mm | Xpeng +210 mm |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
KGM Torres EVX
Xpeng G6
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
KGM Torres EVX
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV / Crossover, κατηγορία D
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το KGM Torres EVX ή το Xpeng G6;
Το Xpeng G6 πάει πιο μακριά: 525 km WLTP έναντι των 503 km του KGM Torres EVX. Η διαφορά είναι 22 km.
Γιατί το KGM Torres EVX έχει μεγαλύτερη μπαταρία αλλά μικρότερη αυτονομία από το Xpeng G6;
Το KGM Torres EVX διαθέτει 80,6 kWh και καλύπτει 503 km, ενώ το Xpeng G6 με την μπαταρία των 80 kWh κάνει 525 km. Η κατανάλωση ενέργειας καθορίζει την απόσταση: 19,3 έναντι 17,5 kWh/100 km.
Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του KGM Torres EVX και του Xpeng G6;
Το KGM Torres EVX έχει FWD και 207 PS. Το Xpeng G6 έχει RWD και 296 PS.
Ποιο είναι πιο ισχυρό — το KGM Torres EVX ή το Xpeng G6;
Το Xpeng G6 είναι ισχυρότερο: 296 PS έναντι των 207 PS του KGM Torres EVX. Η διαφορά είναι 89 PS.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.





