Hyundai IONIQ 3 vs Mini Cooper Electric
Hyundai IONIQ 3 προηγείται 6-3
Μεγαλύτερες διαφορές: Χώρος αποσκευών — Hyundai IONIQ 3 441 l, Mini Cooper Electric 210 l · Ισχύς — Hyundai IONIQ 3 135 PS, Mini Cooper Electric 218 PS · 0–100 km/h — Hyundai IONIQ 3 9,6 s, Mini Cooper Electric 6,7 s.
Hyundai IONIQ 3
Το Hyundai IONIQ 3 είναι hatchback του τμήματος B σε δύο παραλλαγές: αυτονομία WLTP από 344 έως 497 km.
Mini Cooper Electric
Το Mini Cooper Electric είναι ένα μικρό αυτοκίνητο πόλης, τύπου hatchback, της κατηγορίας Β, το οποίο προσφέρει τρεις επιλογές κίνησης με διαφορετική ισχύ και αυτονομία.
Προφίλ έναντι της αγοράς: Hyundai IONIQ 3 vs Mini Cooper Electric
Hyundai IONIQ 3Long Range
Mini Cooper ElectricSE
Hyundai IONIQ 3 ή Mini Cooper Electric — ποιος κερδίζει πού
Hyundai IONIQ 3 προηγείται 6-3
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmHyundai IONIQ 3 +97 km
- Μπαταρία kWhHyundai IONIQ 3 +11,8 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmHyundai IONIQ 3 −0,9 kWh/100 km
- Ισχύς PSMini Cooper Electric +83 PS
- 0–100 km/h ↓ sMini Cooper Electric −2,9 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hMini Cooper Electric +5 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWHyundai IONIQ 3 +15 kW
- Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
- Χρόνος φόρτισης ↓ minΚαμία διαφορά
- Βάρος ↓ kgHyundai IONIQ 3 −50 kg
- Χώρος αποσκευών lHyundai IONIQ 3 +231 l
Τεχνικά δεδομένα: Hyundai IONIQ 3 vs Mini Cooper Electric
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | Hyundai IONIQ 3Long Range | Mini Cooper ElectricSE | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 497 km | 400 km | Hyundai +97 km |
| Μπαταρία | 61 kWh | 49,2 kWh | Hyundai +11,8 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 13,8 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km | Hyundai −0,9 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 110 kW | 95 kW | Hyundai +15 kW |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 11 kW | Καμία διαφορά |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | 30 min | 30 min | Καμία διαφορά |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | 11,6 km/min | 9,3 km/min | Hyundai +2,3 km/min |
| Τάση | 400 V | 400 V | Καμία διαφορά |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 135 PS | 218 PS | Mini +83 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 9,6 s | 6,7 s | Mini −2,9 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 165 km/h | 170 km/h | Mini +5 km/h |
| Κίνηση | FWD | FWD | — |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | 1555 kg | 1605 kg | Hyundai −50 kg |
| Χώρος αποσκευών | 441 l | 210 l | Hyundai +231 l |
| V2L (εξωτερική τροφοδοσία) | Ναι | Όχι | μόνο Hyundai |
| Μήκος | 4155 mm | 3858 mm | Hyundai +297 mm |
| Πλάτος | 1800 mm | 1756 mm | Hyundai +44 mm |
| Ύψος | 1505 mm | 1460 mm | Hyundai +45 mm |
| Μεταξόνιο | 2680 mm | 2526 mm | Hyundai +154 mm |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
Hyundai IONIQ 3
Mini Cooper Electric
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Hyundai IONIQ 3
Mini Cooper Electric
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: Hatchback, κατηγορία B
Hyundai IONIQ 3vs
Cupra Raval
Hyundai IONIQ 3vs
Hyundai IONIQ 3vs
Renault 5 E-Tech
Hyundai IONIQ 3vs
Volkswagen ID. Polo
Mini Cooper Electricvs
Nissan Micra
Mini Cooper Electricvs
Opel Corsa Electric
Mini Cooper Electricvs
Cupra Raval
Mini Cooper Electricvs
Mini Cooper Electricvs
Renault 5 E-Tech
Mini Cooper Electricvs
Volkswagen ID. PoloΤα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.