Mercedes EQE SUV vs Polestar 3

Polestar 3 води 8 към 1

Най-големи разлики: DC зареждане — Mercedes EQE SUV 170 kW, Polestar 3 350 kW · Зареждане 10–80% — Mercedes EQE SUV 32 min, Polestar 3 22 min · Мощност — Mercedes EQE SUV 449 к.с., Polestar 3 544 к.с..

Mercedes EQE SUV

Mercedes EQE SUV е електрически автомобил от клас E, тип SUV, който се предлага в три различни конфигурации на задвижването и капацитета на батерията.

Polestar 3

Polestar 3 е голям SUV от сегмент E в три варианта: пробег по WLTP от 601 до 647 km, мощност от 333 до 680 к.с.

Профил спрямо пазара: Mercedes EQE SUV срещу Polestar 3

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Mercedes EQE SUV или Polestar 3 — кой печели къде

Polestar 3 води 8 към 1

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmPolestar 3 +50 km
    Mercedes EQE SUV
    597
    Polestar 3
    647
  • Батерия kWhPolestar 3 +10 kWh
    Mercedes EQE SUV
    96
    Polestar 3
    106
  • Разход ↓ kWh/100 kmPolestar 3 −0,3 kWh/100 km
    Mercedes EQE SUV
    19,3
    Polestar 3
    19
  • Мощност к.с.Polestar 3 +95 к.с.
    Mercedes EQE SUV
    449
    Polestar 3
    544
  • 0–100 км/ч ↓ sБез разлика
    Mercedes EQE SUV
    4,7
    Polestar 3
    4,7
  • Максимална скорост km/hPolestar 3 +20 km/h
    Mercedes EQE SUV
    210
    Polestar 3
    230
  • DC зареждане kWPolestar 3 +180 kW
    Mercedes EQE SUV
    170
    Polestar 3
    350
  • AC зареждане kWБез разлика
    Mercedes EQE SUV
    11
    Polestar 3
    11
  • Зареждане ↓ minPolestar 3 −10 min
    Mercedes EQE SUV
    32
    Polestar 3
    22
  • Тегло ↓ kgPolestar 3 −125 kg
    Mercedes EQE SUV
    2615
    Polestar 3
    2490
  • Багажник lMercedes EQE SUV +36 l
    Mercedes EQE SUV
    520
    Polestar 3
    484

Добавете трета кола

Технически данни: Mercedes EQE SUV срещу Polestar 3

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Mercedes EQE SUV срещу Polestar 3
Основни параметри Mercedes EQE SUV
EQE 500 4MATIC
Polestar 3
Dual Motor
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег597 km647 kmPolestar +50 km
Батерия96 kWh106 kWhPolestar +10 kWh
Разход ↓19,3 kWh/100 km19 kWh/100 kmPolestar −0,3 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане170 kW350 kWPolestar +180 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓32 min22 minPolestar −10 min
Пробег за минута зареждане13,1 km/min20,6 km/minPolestar +7,5 km/min
Напрежение400 V800 VPolestar +400 V
Динамика и задвижване
Мощност449 к.с.544 к.с.Polestar +95 к.с.
0–100 км/ч ↓4,7 s4,7 sБез разлика
Максимална скорост210 km/h230 km/hPolestar +20 km/h
ЗадвижванеAWDAWD—
Практичност
Тегло ↓2615 kg2490 kgPolestar −125 kg
Багажник520 l484 lMercedes +36 l
Дължина4863 mm4900 mmPolestar +37 mm
Ширина1940 mm——
Височина1707 mm1622 mmMercedes +85 mm
Разстояние между осите3030 mm2985 mmMercedes +45 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Mercedes EQE SUV

Цена за 100 км5,79
Месечно72
Годишно869

Polestar 3

Цена за 100 км5,7
Месечно71
Годишно855

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Mercedes EQE SUV

Polestar 3

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Mercedes EQE SUV или Polestar 3?

Polestar 3 стига по-далеч: 647 км WLTP срещу 597 км на Mercedes EQE SUV. Това е разлика от 50 км.

Кой се зарежда по-бързо?

Mercedes EQE SUV приема до 170 kW DC, Polestar 3 до 350 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 32 и 22 мин.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.