Citroën ë-C4 X vs Peugeot e-408
Peugeot e-408 води 7 към 3
Най-големи разлики: Мощност — Citroën ë-C4 X 156 к.с., Peugeot e-408 213 к.с. · 0–100 км/ч — Citroën ë-C4 X 8,9 s, Peugeot e-408 7,2 s · DC зареждане — Citroën ë-C4 X 100 kW, Peugeot e-408 120 kW.
Citroën ë-C4 X
Citroën ë-C4 X е компактен седан с електрически задвижване, предлагащ два варианта на мощност и пробег.
Peugeot e-408
Peugeot e-408 е седан от сегмент C със силует на фастбек, с батерия от 58,2 kWh, мощност 213 к.с. и пробег по WLTP 456 km.
Профил спрямо пазара: Citroën ë-C4 X срещу Peugeot e-408
Citroën ë-C4 XElectric 156
Peugeot e-408GT
Citroën ë-C4 X или Peugeot e-408 — кой печели къде
Peugeot e-408 води 7 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmPeugeot e-408 +29 km
- Батерия kWhPeugeot e-408 +7,2 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmCitroën ë-C4 X −0,4 kWh/100 km
- Мощност к.с.Peugeot e-408 +57 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sPeugeot e-408 −1,7 s
- Максимална скорост km/hPeugeot e-408 +10 km/h
- DC зареждане kWPeugeot e-408 +20 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minPeugeot e-408 −5 min
- Тегло ↓ kgCitroën ë-C4 X −227 kg
- Багажник lCitroën ë-C4 X +39 l
Технически данни: Citroën ë-C4 X срещу Peugeot e-408
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Citroën ë-C4 XElectric 156 | GT | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 427 km | 456 km | Peugeot +29 km |
| Батерия | 51 kWh | 58,2 kWh | Peugeot +7,2 kWh |
| Разход ↓ | 14,6 kWh/100 km | 15 kWh/100 km | Citroën −0,4 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 100 kW | 120 kW | Peugeot +20 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 20–80% ↓ | 35 min | 30 min | Peugeot −5 min |
| Пробег за минута зареждане | 7,3 km/min | 9,1 km/min | Peugeot +1,8 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 156 к.с. | 213 к.с. | Peugeot +57 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 8,9 s | 7,2 s | Peugeot −1,7 s |
| Максимална скорост | 150 km/h | 160 km/h | Peugeot +10 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1577 kg | 1804 kg | Citroën −227 kg |
| Багажник | 510 l | 471 l | Citroën +39 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4580 mm | 4690 mm | Peugeot +110 mm |
| Ширина | 1800 mm | 1850 mm | Peugeot +50 mm |
| Височина | 1525 mm | 1490 mm | Citroën +35 mm |
| Разстояние между осите | 2670 mm | 2790 mm | Peugeot +120 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Citroën ë-C4 X
Peugeot e-408
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Citroën ë-C4 X
Peugeot e-408
Други сравнения в този клас: Седан, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Citroën ë-C4 X или Peugeot e-408?
Peugeot e-408 стига по-далеч: 456 км WLTP срещу 427 км на Citroën ë-C4 X. Това е разлика от 29 км.
Кой е по-мощен — Citroën ë-C4 X или Peugeot e-408?
Peugeot e-408 е по-мощен: 213 к.с. срещу 156 к.с. на Citroën ë-C4 X. Разликата е 57 к.с..
Кой се зарежда по-бързо?
Citroën ë-C4 X приема до 100 kW DC, Peugeot e-408 до 120 kW. Зареждането от 20 до 80% отнема съответно 35 и 30 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Citroën ë-C4 X консумира по-малко електричество: 14,6 kWh/100 км срещу 15 kWh/100 км в Peugeot e-408. През 15000 км на година това е разлика от 60 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.
