BYD Atto 8 vs BYD Tang

BYD Atto 8 води 3 към 2

Най-големи разлики: 0–100 км/ч — BYD Atto 8 8 s, BYD Tang 4,9 s · Разход — BYD Atto 8 17,6 kWh/100 km, BYD Tang 24 kWh/100 km · WLTP пробег — BYD Atto 8 653 km, BYD Tang 530 km.

BYD Atto 8

BYD Atto 8 е седемместен SUV от клас E с батерия от 115 kWh: пробегът според стандарта WLTP варира от 602 до 653 км, а мощността – от 462 до 775 конски сили.

BYD Tang

Електрически SUV от клас Е с мощен двигател.

Профил спрямо пазара: BYD Atto 8 срещу BYD Tang

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BYD Atto 8 или BYD Tang — кой печели къде

BYD Atto 8 води 3 към 2

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBYD Atto 8 +123 km
    BYD Atto 8
    653
    BYD Tang
    530
  • Батерия kWhBYD Atto 8 +6,2 kWh
    BYD Atto 8
    115
    BYD Tang
    108,8
  • Разход ↓ kWh/100 kmBYD Atto 8 −6,4 kWh/100 km
    BYD Atto 8
    17,6
    BYD Tang
    24
  • Мощност к.с.BYD Tang +55 к.с.
    BYD Atto 8
    462
    BYD Tang
    517
  • 0–100 км/ч ↓ sBYD Tang −3,1 s
    BYD Atto 8
    8
    BYD Tang
    4,9
  • Максимална скорост km/hНяма данни
    BYD Atto 8
    —
    BYD Tang
    190
  • DC зареждане kWНяма данни
    BYD Atto 8
    —
    BYD Tang
    170
  • AC зареждане kWНяма данни
    BYD Atto 8
    —
    BYD Tang
    11
  • Зареждане ↓ minНяма данни
    BYD Atto 8
    —
    BYD Tang
    46
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    BYD Atto 8
    —
    BYD Tang
    2630
  • Багажник lНяма данни
    BYD Atto 8
    —
    BYD Tang
    235

Добавете трета кола

Технически данни: BYD Atto 8 срещу BYD Tang

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BYD Atto 8 срещу BYD Tang
Основни параметри BYD Atto 8
Design
BYD Tang
Flagship
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег653 km530 kmBYD +123 km
Батерия115 kWh108,8 kWhBYD +6,2 kWh
Разход ↓17,6 kWh/100 km24 kWh/100 kmBYD −6,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане—170 kW—
AC зареждане—11 kW—
Зареждане 10–80% ↓—46 min—
Пробег за минута зареждане—8,1 km/min—
Напрежение—400 V—
Динамика и задвижване
Мощност462 к.с.517 к.с.BYD +55 к.с.
0–100 км/ч ↓8 s4,9 sBYD −3,1 s
Максимална скорост—190 km/h—
ЗадвижванеRWDAWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓—2630 kg—
Багажник—235 l—
V2L (външно захранване)НеДасамо BYD
Дължина5040 mm4970 mmBYD +70 mm
Ширина1996 mm1955 mmBYD +41 mm
Височина1760 mm1745 mmBYD +15 mm
Разстояние между осите—2820 mm—

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BYD Atto 8

Цена за 100 км5,28
Месечно66
Годишно792

BYD Tang

Цена за 100 км7,2
Месечно90
Годишно1080

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BYD Atto 8

BYD Tang

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BYD Atto 8 или BYD Tang?

BYD Atto 8 стига по-далеч: 653 км WLTP срещу 530 км на BYD Tang. Това е разлика от 123 км.

Как се различава задвижването на BYD Atto 8 и BYD Tang?

BYD Atto 8 има RWD и 462 к.с.. BYD Tang има AWD и 517 к.с..

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само BYD Tang — неговата батерия от 108,8 kWh тогава работи като източник на енергия. BYD Atto 8 с 115 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-евтин за експлоатация?

BYD Atto 8 консумира по-малко електричество: 17,6 kWh/100 км срещу 24 kWh/100 км в BYD Tang. През 15000 км на година това е разлика от 960 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.