VinFast VF 6 vs Zeekr X
Zeekr X vyhráva 7 : 2
Najväčšie rozdiely: Výkon — VinFast VF 6 177 k, Zeekr X 496 k · 0–100 km/h — VinFast VF 6 9,12 s, Zeekr X 3,7 s · Nabíjanie AC — VinFast VF 6 7,2 kW, Zeekr X 11 kW.
VinFast VF 6
VinFast VF 6 je kompaktné SUV vozidlo triedy B, ktoré ponúka varianty s výkonom od 177 do 204 koní a predným pohonom.
Zeekr X
Zeekr X je SUV zo segmentu B v troch variantoch: dojazd WLTP od 330 do 415 km, výkon od 272 do 496 k.
Profil oproti trhu: VinFast VF 6 vs Zeekr X
VinFast VF 6Eco
Zeekr XPrivilege AWD
VinFast VF 6 alebo Zeekr X — kto vyhráva v čom
Zeekr X vyhráva 7 : 2
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmZeekr X +5 km
- Batéria kWhZeekr X +9,4 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmVinFast VF 6 −2,3 kWh/100 km
- Výkon kZeekr X +319 k
- 0–100 km/h ↓ sZeekr X −5,4 s
- Max. rýchlosť km/hBez údajov
- Nabíjanie DC kWZeekr X +50 kW
- Nabíjanie AC kWZeekr X +3,8 kW
- Hmotnosť ↓ kgZeekr X −10 kg
- Batožinový priestor lVinFast VF 6 +19 l
Technické údaje: VinFast VF 6 vs Zeekr X
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | VinFast VF 6Eco | Zeekr XPrivilege AWD | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 410 km | 415 km | Zeekr +5 km |
| Batéria | 59,6 kWh | 69 kWh | Zeekr +9,4 kWh |
| Spotreba ↓ | 14,5 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | VinFast −2,3 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 100 kW | 150 kW | Zeekr +50 kW |
| Nabíjanie AC | 7,2 kW | 11 kW | Zeekr +3,8 kW |
| Nabíjanie ⚠ | 25 min 10–70% | 30 min 10–80% | 5 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 9,8 km/min | 9,7 km/min | VinFast +0,1 km/min |
| Napätie | — | 400 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 177 k | 496 k | Zeekr +319 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9,12 s | 3,7 s | Zeekr −5,4 s |
| Max. rýchlosť | — | 190 km/h | — |
| Pohon | FWD | AWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1970 kg | 1960 kg | Zeekr −10 kg |
| Batožinový priestor | 423 l | 404 l | VinFast +19 l |
| V2L (externé napájanie) | Nie | Áno | len Zeekr |
| Dĺžka | 4238 mm | 4432 mm | Zeekr +194 mm |
| Šírka | 1820 mm | 1836 mm | Zeekr +16 mm |
| Výška | 1594 mm | 1566 mm | VinFast +28 mm |
| Rázvor | 2730 mm | 2750 mm | Zeekr +20 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
VinFast VF 6
Zeekr X
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment B
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ako sa líšia pohonné systémy VinFast VF 6 a Zeekr X?
VinFast VF 6 má FWD a 177 k. Zeekr X má AWD a 496 k.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Zeekr X — jeho batéria s kapacitou 69 kWh potom funguje ako zdroj energie. VinFast VF 6 s 59,6 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý je výkonnejší — VinFast VF 6 alebo Zeekr X?
Zeekr X je silnejší: 496 k oproti 177 k u VinFast VF 6. Rozdiel je 319 k.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
VinFast VF 6 prijíma až 100 kW DC, Zeekr X až 150 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





