Škoda Elroq vs Subaru Uncharted
Škoda Elroq vyhráva 6 : 4
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Škoda Elroq 11 kW, Subaru Uncharted 22 kW · Výkon — Škoda Elroq 299 k, Subaru Uncharted 224 k · 0–100 km/h — Škoda Elroq 6,2 s, Subaru Uncharted 7,3 s.
Škoda Elroq
Škoda Elroq je elektrické SUV segmentu C s pohonom RWD alebo AWD: ponúka výkon od 190 do 340 koní, dojazd až 576 km podľa štandardu WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) s výkonom až 165 kW.
Subaru Uncharted
Subaru Uncharted je SUV v triede C, ktorý ponúka tri varianty pohonu s rôznym dojazdom a výkonom, od 451 km do 592 km podľa metódy merania WLTP.
Profil oproti trhu: Škoda Elroq vs Subaru Uncharted
Škoda Elroq85x
Subaru Uncharted77 kWh FWD
Škoda Elroq alebo Subaru Uncharted — kto vyhráva v čom
Škoda Elroq vyhráva 6 : 4
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmSubaru Uncharted +16 km
- Batéria kWhBez rozdielu
- Spotreba ↓ kWh/100 kmSubaru Uncharted −1,7 kWh/100 km
- Výkon kŠkoda Elroq +75 k
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,1 s
- Max. rýchlosť km/hŠkoda Elroq +20 km/h
- Nabíjanie DC kWŠkoda Elroq +15 kW
- Nabíjanie AC kWSubaru Uncharted +11 kW
- Nabíjanie ↓ minŠkoda Elroq −1 min
- Hmotnosť ↓ kgSubaru Uncharted −216 kg
- Batožinový priestor lŠkoda Elroq +67 l
Technické údaje: Škoda Elroq vs Subaru Uncharted
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Škoda Elroq85x | Subaru Uncharted77 kWh FWD | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 576 km | 592 km | Subaru +16 km |
| Batéria | 77 kWh | 77 kWh | Bez rozdielu |
| Spotreba ↓ | 15,5 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km | Subaru −1,7 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 165 kW | 150 kW | Škoda +15 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 22 kW | Subaru +11 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 29 min | 30 min | Škoda −1 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 13,9 km/min | 13,8 km/min | Škoda +0,1 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 299 k | 224 k | Škoda +75 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,2 s | 7,3 s | Škoda −1,1 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 160 km/h | Škoda +20 km/h |
| Pohon | AWD | FWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2132 kg | 1916 kg | Subaru −216 kg |
| Batožinový priestor | 470 l | 403 l | Škoda +67 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len Škoda |
| Dĺžka | 4488 mm | 4535 mm | Subaru +47 mm |
| Šírka | 1884 mm | 1870 mm | Škoda +14 mm |
| Výška | 1620 mm | 1625 mm | Subaru +5 mm |
| Rázvor | 2766 mm | 2750 mm | Škoda +16 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Škoda Elroq
Subaru Uncharted
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Škoda Elroq
Subaru Uncharted
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Škoda Elroq alebo Subaru Uncharted?
Subaru Uncharted jazdí ďalej: 592 km WLTP oproti 576 km u Škoda Elroq. Je to rozdiel 16 km.
Ako sa líšia pohonné systémy Škoda Elroq a Subaru Uncharted?
Škoda Elroq má AWD a 299 k. Subaru Uncharted má FWD a 224 k.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Škoda Elroq — jeho batéria s kapacitou 77 kWh potom funguje ako zdroj energie. Subaru Uncharted s 77 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý je výkonnejší — Škoda Elroq alebo Subaru Uncharted?
Škoda Elroq je silnejší: 299 k oproti 224 k u Subaru Uncharted. Rozdiel je 75 k.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.



