Mitsubishi Eclipse Cross vs Škoda Elroq
Škoda Elroq vyhráva 6 : 5
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Mitsubishi Eclipse Cross 22 kW, Škoda Elroq 11 kW · Výkon — Mitsubishi Eclipse Cross 218 k, Škoda Elroq 299 k · 0–100 km/h — Mitsubishi Eclipse Cross 8,4 s, Škoda Elroq 6,2 s.
Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse Cross Long Range je kompaktné SUV s predným pohonom a dlhým dojazdom podľa štandardu WLTP.
Škoda Elroq
Škoda Elroq je elektrické SUV segmentu C s pohonom RWD alebo AWD: ponúka výkon od 190 do 340 koní, dojazd až 576 km podľa štandardu WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) s výkonom až 165 kW.
Profil oproti trhu: Mitsubishi Eclipse Cross vs Škoda Elroq
Mitsubishi Eclipse CrossLong Range 87 kWh FWD
Škoda Elroq85x
Mitsubishi Eclipse Cross alebo Škoda Elroq — kto vyhráva v čom
Škoda Elroq vyhráva 6 : 5
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmMitsubishi Eclipse Cross +24 km
- Batéria kWhMitsubishi Eclipse Cross +10 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,2 kWh/100 km
- Výkon kŠkoda Elroq +81 k
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,2 s
- Max. rýchlosť km/hŠkoda Elroq +10 km/h
- Nabíjanie DC kWŠkoda Elroq +15 kW
- Nabíjanie AC kWMitsubishi Eclipse Cross +11 kW
- Nabíjanie ↓ minŠkoda Elroq −3 min
- Hmotnosť ↓ kgMitsubishi Eclipse Cross −290 kg
- Batožinový priestor lMitsubishi Eclipse Cross +75 l
Technické údaje: Mitsubishi Eclipse Cross vs Škoda Elroq
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Mitsubishi Eclipse CrossLong Range 87 kWh FWD | Škoda Elroq85x | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 600 km | 576 km | Mitsubishi +24 km |
| Batéria | 87 kWh | 77 kWh | Mitsubishi +10 kWh |
| Spotreba ↓ | 16,7 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −1,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 150 kW | 165 kW | Škoda +15 kW |
| Nabíjanie AC | 22 kW | 11 kW | Mitsubishi +11 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 32 min | 29 min | Škoda −3 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 13,1 km/min | 13,9 km/min | Škoda +0,8 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 299 k | Škoda +81 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,4 s | 6,2 s | Škoda −2,2 s |
| Max. rýchlosť | 170 km/h | 180 km/h | Škoda +10 km/h |
| Pohon | FWD | AWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1842 kg | 2132 kg | Mitsubishi −290 kg |
| Batožinový priestor | 545 l | 470 l | Mitsubishi +75 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4470 mm | 4488 mm | Škoda +18 mm |
| Šírka | 1864 mm | 1884 mm | Škoda +20 mm |
| Výška | 1571 mm | 1620 mm | Škoda +49 mm |
| Rázvor | — | 2766 mm | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Mitsubishi Eclipse Cross
Škoda Elroq
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Mitsubishi Eclipse Cross
Škoda Elroq
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Mitsubishi Eclipse Cross alebo Škoda Elroq?
Mitsubishi Eclipse Cross jazdí ďalej: 600 km WLTP oproti 576 km u Škoda Elroq. Je to rozdiel 24 km.
Ako sa líšia pohonné systémy Mitsubishi Eclipse Cross a Škoda Elroq?
Mitsubishi Eclipse Cross má FWD a 218 k. Škoda Elroq má AWD a 299 k.
Ktorý je výkonnejší — Mitsubishi Eclipse Cross alebo Škoda Elroq?
Škoda Elroq je silnejší: 299 k oproti 218 k u Mitsubishi Eclipse Cross. Rozdiel je 81 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Mitsubishi Eclipse Cross ponúka viac: 545 l oproti 470 l v Škoda Elroq. Rozdiel je 75 l.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.



