DS N°8 vs Volvo ES90

DS N°8 vyhráva 5 : 4

Najväčšie rozdiely: Výkon — DS N°8 245 k, Volvo ES90 680 k · Nabíjanie DC — DS N°8 160 kW, Volvo ES90 350 kW · 0–100 km/h — DS N°8 7,7 s, Volvo ES90 4 s.

DS N°8

Model DS N°8 je elektrický sedan zo segmentu E, ktorý ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP od 550 km do 750 km.

Volvo ES90

Volvo ES90 je elektrický sedan zo segmentu E, ktorý ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP až 702 kilometrov.

Profil oproti trhu: DS N°8 vs Volvo ES90

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

DS N°8 alebo Volvo ES90 — kto vyhráva v čom

DS N°8 vyhráva 5 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmDS N°8 +48 km
    DS N°8
    750
    Volvo ES90
    702
  • Batéria kWhVolvo ES90 +8,8 kWh
    DS N°8
    97,2
    Volvo ES90
    106
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmDS N°8 −0,8 kWh/100 km
    DS N°8
    15,9
    Volvo ES90
    16,7
  • Výkon kVolvo ES90 +435 k
    DS N°8
    245
    Volvo ES90
    680
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo ES90 −3,7 s
    DS N°8
    7,7
    Volvo ES90
    4
  • Max. rýchlosť km/hDS N°8 +10 km/h
    DS N°8
    190
    Volvo ES90
    180
  • Nabíjanie DC kWVolvo ES90 +190 kW
    DS N°8
    160
    Volvo ES90
    350
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    DS N°8
    11
    Volvo ES90
    11
  • Hmotnosť ↓ kgDS N°8 −355 kg
    DS N°8
    2180
    Volvo ES90
    2535
  • Batožinový priestor lDS N°8 +178 l
    DS N°8
    620
    Volvo ES90
    442

Pridať tretie auto

Technické údaje: DS N°8 vs Volvo ES90

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: DS N°8 vs Volvo ES90
Kľúčové parametre DS N°8
Long Range
Volvo ES90
Twin Motor Performance
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP750 km702 kmDS +48 km
Batéria97,2 kWh106 kWhVolvo +8,8 kWh
Spotreba ↓15,9 kWh/100 km16,7 kWh/100 kmDS −0,8 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC160 kW350 kWVolvo +190 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠27 min 20–80%22 min 10–80%5 min
Dojazd na minútu nabíjania16,7 km/min22,3 km/minVolvo +5,6 km/min
Napätie400 V800 VVolvo +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon245 k680 kVolvo +435 k
0–100 km/h ↓7,7 s4 sVolvo −3,7 s
Max. rýchlosť190 km/h180 km/hDS +10 km/h
PohonFWDAWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2180 kg2535 kgDS −355 kg
Batožinový priestor620 l442 lDS +178 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4820 mm5000 mmVolvo +180 mm
Šírka1900 mm1942 mmVolvo +42 mm
Výška1580 mm1549 mmDS +31 mm
Rázvor2900 mm3102 mmVolvo +202 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

DS N°8

Náklady na 100 km4,77
Mesačne60
Ročne716

Volvo ES90

Náklady na 100 km5,01
Mesačne63
Ročne752

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

DS N°8

Volvo ES90

Ďalšie porovnania v tejto triede: Sedan, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — DS N°8 alebo Volvo ES90?

DS N°8 jazdí ďalej: 750 km WLTP oproti 702 km u Volvo ES90. Je to rozdiel 48 km.

Prečo má Volvo ES90 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako DS N°8?

Volvo ES90 má kapacitu 106 kWh a jazdí 702 km, zatiaľ čo DS N°8 s batériou 97,2 kWh jazdí 750 km. Rozhoduje spotreba energie: 16,7 oproti 15,9 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy DS N°8 a Volvo ES90?

DS N°8 má FWD a 245 k. Volvo ES90 má AWD a 680 k.

Ktorý je výkonnejší — DS N°8 alebo Volvo ES90?

Volvo ES90 je silnejší: 680 k oproti 245 k u DS N°8. Rozdiel je 435 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.