Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé

Škoda Enyaq Coupé vyhráva 6 : 1

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Cupra Tavascan 135 kW, Škoda Enyaq Coupé 165 kW · Spotreba — Cupra Tavascan 15,9 kWh/100 km, Škoda Enyaq Coupé 14,9 kWh/100 km · Dojazd WLTP — Cupra Tavascan 553 km, Škoda Enyaq Coupé 590 km.

Cupra Tavascan

Cupra Tavascan je elektrické kupé segmentu D, ktoré ponúka tri varianty pohonu s rôznym výkonom a dojazdom, od 190 koní až po 340 koní.

Škoda Enyaq Coupé

Škoda Enyaq Coupé je elektrické kupé segmentu D s pohonom RWD alebo AWD: výkon od 190 do 340 koní, dojazd až 590 km podľa normy WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) do 165 kW.

Profil oproti trhu: Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Cupra Tavascan alebo Škoda Enyaq Coupé — kto vyhráva v čom

Škoda Enyaq Coupé vyhráva 6 : 1

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmŠkoda Enyaq Coupé +37 km
    Cupra Tavascan
    553
    Škoda Enyaq Coupé
    590
  • Batéria kWhBez rozdielu
    Cupra Tavascan
    77
    Škoda Enyaq Coupé
    77
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq Coupé −1 kWh/100 km
    Cupra Tavascan
    15,9
    Škoda Enyaq Coupé
    14,9
  • Výkon kBez rozdielu
    Cupra Tavascan
    286
    Škoda Enyaq Coupé
    286
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Enyaq Coupé −0,2 s
    Cupra Tavascan
    6,8
    Škoda Enyaq Coupé
    6,6
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    Cupra Tavascan
    180
    Škoda Enyaq Coupé
    180
  • Nabíjanie DC kWŠkoda Enyaq Coupé +30 kW
    Cupra Tavascan
    135
    Škoda Enyaq Coupé
    165
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Cupra Tavascan
    11
    Škoda Enyaq Coupé
    11
  • Nabíjanie ↓ minCupra Tavascan −1 min
    Cupra Tavascan
    28
    Škoda Enyaq Coupé
    29
  • Hmotnosť ↓ kgŠkoda Enyaq Coupé −33 kg
    Cupra Tavascan
    2103
    Škoda Enyaq Coupé
    2070
  • Batožinový priestor lŠkoda Enyaq Coupé +30 l
    Cupra Tavascan
    540
    Škoda Enyaq Coupé
    570

Pridať tretie auto

Technické údaje: Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé
Kľúčové parametre Cupra Tavascan
Endurance
Škoda Enyaq Coupé
85
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP553 km590 kmŠkoda +37 km
Batéria77 kWh77 kWhBez rozdielu
Spotreba ↓15,9 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmŠkoda −1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC135 kW165 kWŠkoda +30 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓28 min29 minCupra −1 min
Dojazd na minútu nabíjania13,8 km/min14,2 km/minŠkoda +0,4 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon286 k286 kBez rozdielu
0–100 km/h ↓6,8 s6,6 sŠkoda −0,2 s
Max. rýchlosť180 km/h180 km/hBez rozdielu
PohonRWDRWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓2103 kg2070 kgŠkoda −33 kg
Batožinový priestor540 l570 lŠkoda +30 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Škoda
Dĺžka4644 mm4658 mmŠkoda +14 mm
Šírka1861 mm1879 mmŠkoda +18 mm
Výška1597 mm1623 mmŠkoda +26 mm
Rázvor2766 mm2766 mmBez rozdielu

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Cupra Tavascan

Náklady na 100 km4,77
Mesačne60
Ročne716

Škoda Enyaq Coupé

Náklady na 100 km4,47
Mesačne56
Ročne671

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Cupra Tavascan

Škoda Enyaq Coupé

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Cupra Tavascan alebo Škoda Enyaq Coupé?

Škoda Enyaq Coupé jazdí ďalej: 590 km WLTP oproti 553 km u Cupra Tavascan. Je to rozdiel 37 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Škoda Enyaq Coupé — jeho batéria s kapacitou 77 kWh potom funguje ako zdroj energie. Cupra Tavascan s 77 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Cupra Tavascan prijíma až 135 kW DC, Škoda Enyaq Coupé až 165 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 28, respektíve 29 minút.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Škoda Enyaq Coupé spotrebúva menej elektriny: 14,9 kWh/100 km oproti 15,9 kWh/100 km v Cupra Tavascan. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 150 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.