Cupra Born vs MG 4

Cupra Born vyhráva 8 : 1

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie 10–80% — Cupra Born 29 min, MG 4 40 min · Výkon — Cupra Born 326 k, MG 4 245 k · Spotreba — Cupra Born 12,5 kWh/100 km, MG 4 16,1 kWh/100 km.

Cupra Born

Cupra Born je hatchback segmentu C, v modelovom roku 2026 v troch variantoch: dojazd WLTP od 484 do 630 km, výkon od 190 do 326 k.

MG 4

MG 4 je elektrický hatchback triedy C, ktorý ponúka tri rôzne konfigurácie pohonu, od efektívneho modelu AWD až po varianty s väčším dojazdom.

Profil oproti trhu: Cupra Born vs MG 4

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Cupra Born alebo MG 4 — kto vyhráva v čom

Cupra Born vyhráva 8 : 1

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmCupra Born +85 km
    Cupra Born
    630
    MG 4
    545
  • Batéria kWhCupra Born +4,6 kWh
    Cupra Born
    79
    MG 4
    74,4
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmCupra Born −3,6 kWh/100 km
    Cupra Born
    12,5
    MG 4
    16,1
  • Výkon kCupra Born +81 k
    Cupra Born
    326
    MG 4
    245
  • 0–100 km/h ↓ sCupra Born −0,6 s
    Cupra Born
    5,6
    MG 4
    6,2
  • Max. rýchlosť km/hCupra Born +20 km/h
    Cupra Born
    200
    MG 4
    180
  • Nabíjanie DC kWCupra Born +39 kW
    Cupra Born
    183
    MG 4
    144
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Cupra Born
    11
    MG 4
    11
  • Nabíjanie ↓ minCupra Born −11 min
    Cupra Born
    29
    MG 4
    40
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    Cupra Born
    —
    MG 4
    1755
  • Batožinový priestor lMG 4 +3 l
    Cupra Born
    385
    MG 4
    388

Pridať tretie auto

Technické údaje: Cupra Born vs MG 4

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Cupra Born vs MG 4
Kľúčové parametre Cupra Born
VZ 79 kWh · modelový rok 2026
MG 4
77 kWh Premium
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP630 km545 kmCupra +85 km
Batéria79 kWh74,4 kWhCupra +4,6 kWh
Spotreba ↓12,5 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmCupra −3,6 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC183 kW144 kWCupra +39 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓29 min40 minCupra −11 min
Dojazd na minútu nabíjania15,2 km/min9,5 km/minCupra +5,7 km/min
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon326 k245 kCupra +81 k
0–100 km/h ↓5,6 s6,2 sCupra −0,6 s
Max. rýchlosť200 km/h180 km/hCupra +20 km/h
PohonRWDRWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓—1755 kg—
Batožinový priestor385 l388 lMG +3 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen MG
Dĺžka—4287 mm—
Šírka—1836 mm—
Výška—1516 mm—
Rázvor—2705 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Cupra Born

Náklady na 100 km3,75
Mesačne47
Ročne563

MG 4

Náklady na 100 km4,83
Mesačne60
Ročne725

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Cupra Born

MG 4

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Cupra Born alebo MG 4?

Cupra Born jazdí ďalej: 630 km WLTP oproti 545 km u MG 4. Je to rozdiel 85 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len MG 4 — jeho batéria s kapacitou 74,4 kWh potom funguje ako zdroj energie. Cupra Born s 79 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Cupra Born prijíma až 183 kW DC, MG 4 až 144 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 29, respektíve 40 minút.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Cupra Born spotrebúva menej elektriny: 12,5 kWh/100 km oproti 16,1 kWh/100 km v MG 4. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 540 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.