Citroën ë-C3 vs Mini Cooper Electric

Mini Cooper Electric vyhráva 6 : 3

Najväčšie rozdiely: Výkon — Citroën ë-C3 113 k, Mini Cooper Electric 218 k · 0–100 km/h — Citroën ë-C3 11 s, Mini Cooper Electric 6,7 s · Batožinový priestor — Citroën ë-C3 310 l, Mini Cooper Electric 210 l.

Citroën ë-C3

Citroën ë-C3 je elektrický hatchback triedy B, ktorý je dostupný v dvoch variantoch batérie s rôznym dojazdom a parametrami nabíjania.

Mini Cooper Electric

Mini Cooper Electric je mestský hatchback triedy B, ktorý ponúka tri varianty pohonu s rôznou úrovňou výkonu a dojazdom.

Profil oproti trhu: Citroën ë-C3 vs Mini Cooper Electric

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Citroën ë-C3 alebo Mini Cooper Electric — kto vyhráva v čom

Mini Cooper Electric vyhráva 6 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmMini Cooper Electric +80 km
    Citroën ë-C3
    320
    Mini Cooper Electric
    400
  • Batéria kWhMini Cooper Electric +5,2 kWh
    Citroën ë-C3
    44
    Mini Cooper Electric
    49,2
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmMini Cooper Electric −0,8 kWh/100 km
    Citroën ë-C3
    15,5
    Mini Cooper Electric
    14,7
  • Výkon kMini Cooper Electric +105 k
    Citroën ë-C3
    113
    Mini Cooper Electric
    218
  • 0–100 km/h ↓ sMini Cooper Electric −4,3 s
    Citroën ë-C3
    11
    Mini Cooper Electric
    6,7
  • Max. rýchlosť km/hMini Cooper Electric +35 km/h
    Citroën ë-C3
    135
    Mini Cooper Electric
    170
  • Nabíjanie DC kWCitroën ë-C3 +5 kW
    Citroën ë-C3
    100
    Mini Cooper Electric
    95
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Citroën ë-C3
    11
    Mini Cooper Electric
    11
  • Hmotnosť ↓ kgCitroën ë-C3 −205 kg
    Citroën ë-C3
    1400
    Mini Cooper Electric
    1605
  • Batožinový priestor lCitroën ë-C3 +100 l
    Citroën ë-C3
    310
    Mini Cooper Electric
    210

Pridať tretie auto

Technické údaje: Citroën ë-C3 vs Mini Cooper Electric

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Citroën ë-C3 vs Mini Cooper Electric
Kľúčové parametre Citroën ë-C3
Electric 113
Mini Cooper Electric
SE
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP320 km400 kmMini +80 km
Batéria44 kWh49,2 kWhMini +5,2 kWh
Spotreba ↓15,5 kWh/100 km14,7 kWh/100 kmMini −0,8 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC100 kW95 kWCitroën +5 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠26 min 20–80%30 min 10–80%4 min
Dojazd na minútu nabíjania7,4 km/min9,3 km/minMini +1,9 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon113 k218 kMini +105 k
0–100 km/h ↓11 s6,7 sMini −4,3 s
Max. rýchlosť135 km/h170 km/hMini +35 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1400 kg1605 kgCitroën −205 kg
Batožinový priestor310 l210 lCitroën +100 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Citroën
Dĺžka4015 mm3858 mmCitroën +157 mm
Šírka1755 mm1756 mmMini +1 mm
Výška1577 mm1460 mmCitroën +117 mm
Rázvor2540 mm2526 mmCitroën +14 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Citroën ë-C3

Náklady na 100 km4,65
Mesačne58
Ročne697

Mini Cooper Electric

Náklady na 100 km4,41
Mesačne55
Ročne661

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Citroën ë-C3

Mini Cooper Electric

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Citroën ë-C3 alebo Mini Cooper Electric?

Mini Cooper Electric jazdí ďalej: 400 km WLTP oproti 320 km u Citroën ë-C3. Je to rozdiel 80 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Citroën ë-C3 — jeho batéria s kapacitou 44 kWh potom funguje ako zdroj energie. Mini Cooper Electric s 49,2 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — Citroën ë-C3 alebo Mini Cooper Electric?

Mini Cooper Electric je silnejší: 218 k oproti 113 k u Citroën ë-C3. Rozdiel je 105 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Citroën ë-C3 ponúka viac: 310 l oproti 210 l v Mini Cooper Electric. Rozdiel je 100 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.