BYD Seal vs Mazda 6e

BYD Seal vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie 10–80% — BYD Seal 37 min, Mazda 6e 24 min · Batožinový priestor — BYD Seal 485 l, Mazda 6e 336 l · Nabíjanie DC — BYD Seal 150 kW, Mazda 6e 200 kW.

BYD Seal

BYD Seal je sedan zo segmentu D v troch variantoch: od 231 koní a dojazdu WLTP 460 km až po 530 koní s pohonom všetkých kolies.

Mazda 6e

Mazda 6e je elektrický sedan zo segmentu D, ktorý ponúka dojazd až 560 km a možnosť rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 200 kW.

Profil oproti trhu: BYD Seal vs Mazda 6e

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BYD Seal alebo Mazda 6e — kto vyhráva v čom

BYD Seal vyhráva 6 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBYD Seal +10 km
    BYD Seal
    570
    Mazda 6e
    560
  • Batéria kWhBYD Seal +4,5 kWh
    BYD Seal
    82,5
    Mazda 6e
    78
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmMazda 6e −0,5 kWh/100 km
    BYD Seal
    16,6
    Mazda 6e
    16,1
  • Výkon kBYD Seal +55 k
    BYD Seal
    313
    Mazda 6e
    258
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Seal −1,4 s
    BYD Seal
    5,9
    Mazda 6e
    7,3
  • Max. rýchlosť km/hBYD Seal +5 km/h
    BYD Seal
    180
    Mazda 6e
    175
  • Nabíjanie DC kWMazda 6e +50 kW
    BYD Seal
    150
    Mazda 6e
    200
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BYD Seal
    11
    Mazda 6e
    11
  • Nabíjanie ↓ minMazda 6e −13 min
    BYD Seal
    37
    Mazda 6e
    24
  • Hmotnosť ↓ kgMazda 6e −40 kg
    BYD Seal
    2055
    Mazda 6e
    2015
  • Batožinový priestor lBYD Seal +149 l
    BYD Seal
    485
    Mazda 6e
    336

Pridať tretie auto

Technické údaje: BYD Seal vs Mazda 6e

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BYD Seal vs Mazda 6e
Kľúčové parametre BYD Seal
Design RWD
Mazda 6e
78 kWh
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP570 km560 kmBYD +10 km
Batéria82,5 kWh78 kWhBYD +4,5 kWh
Spotreba ↓16,6 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmMazda −0,5 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC150 kW200 kWMazda +50 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓37 min24 minMazda −13 min
Dojazd na minútu nabíjania10,8 km/min16,3 km/minMazda +5,5 km/min
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon313 k258 kBYD +55 k
0–100 km/h ↓5,9 s7,3 sBYD −1,4 s
Max. rýchlosť180 km/h175 km/hBYD +5 km/h
PohonRWDRWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓2055 kg2015 kgMazda −40 kg
Batožinový priestor485 l336 lBYD +149 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen BYD
Dĺžka4800 mm4921 mmMazda +121 mm
Šírka1875 mm1890 mmMazda +15 mm
Výška1460 mm1491 mmMazda +31 mm
Rázvor2920 mm2895 mmBYD +25 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BYD Seal

Náklady na 100 km4,98
Mesačne62
Ročne747

Mazda 6e

Náklady na 100 km4,83
Mesačne60
Ročne725

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BYD Seal

Mazda 6e

Ďalšie porovnania v tejto triede: Sedan, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len BYD Seal — jeho batéria s kapacitou 82,5 kWh potom funguje ako zdroj energie. Mazda 6e s 78 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

BYD Seal ponúka viac: 485 l oproti 336 l v Mazda 6e. Rozdiel je 149 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

BYD Seal prijíma až 150 kW DC, Mazda 6e až 200 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 37, respektíve 24 minút.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Mazda 6e spotrebúva menej elektriny: 16,1 kWh/100 km oproti 16,6 kWh/100 km v BYD Seal. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 75 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.