Peugeot E-Traveller vs Toyota Proace Verso

Peugeot E-Traveller conduce 5 la 1

Cele mai mari diferențe: 0–100 km/h — Peugeot E-Traveller 14,2 s, Toyota Proace Verso 13,3 s · Autonomie WLTP — Peugeot E-Traveller 351 km, Toyota Proace Verso 337 km.

Peugeot E-Traveller

Peugeot E-Traveller este un monovolum electric în segmentul D, oferind două variante de baterie cu o autonomie de la 223 km la 351 km în ciclul WLTP.

Toyota Proace Verso

Toyota Proace Verso este un van pentru pasageri din segmentul D, în anul model 2026 în două lungimi și cu două baterii: autonomie WLTP de 214 sau 337 km.

Profil față de piață: Peugeot E-Traveller vs Toyota Proace Verso

Autonomie WLTPBateriePutereÎncărcare DC0–100 km/h

Peugeot E-Traveller sau Toyota Proace Verso — cine câștigă unde

Peugeot E-Traveller conduce 5 la 1

Rezultatul nu include metricile pentru care lipsesc datele de o parte.

Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.

  • Autonomie WLTP kmPeugeot E-Traveller +14 km
    Peugeot E-Traveller
    351
    Toyota Proace Verso
    337
  • Baterie kWhPeugeot E-Traveller +1 kWh
    Peugeot E-Traveller
    69
    Toyota Proace Verso
    68
  • Consum ↓ kWh/100 kmPeugeot E-Traveller −0,2 kWh/100 km
    Peugeot E-Traveller
    24,3
    Toyota Proace Verso
    24,5
  • Putere CPFără diferență
    Peugeot E-Traveller
    136
    Toyota Proace Verso
    136
  • 0–100 km/h ↓ sToyota Proace Verso −0,9 s
    Peugeot E-Traveller
    14,2
    Toyota Proace Verso
    13,3
  • Viteză maximă km/hPeugeot E-Traveller +2 km/h
    Peugeot E-Traveller
    132
    Toyota Proace Verso
    130
  • Încărcare DC kWFără diferență
    Peugeot E-Traveller
    100
    Toyota Proace Verso
    100
  • Încărcare AC kWFără diferență
    Peugeot E-Traveller
    11
    Toyota Proace Verso
    11
  • Greutate ↓ kgPeugeot E-Traveller −29 kg
    Peugeot E-Traveller
    2136
    Toyota Proace Verso
    2165
  • Portbagaj lFără date
    Peugeot E-Traveller
    —
    Toyota Proace Verso
    —

Adaugă a treia mașină

Date tehnice: Peugeot E-Traveller vs Toyota Proace Verso

Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date

Date tehnice: Peugeot E-Traveller vs Toyota Proace Verso
Parametri-cheie Peugeot E-Traveller
Standard 75 kWh
Toyota Proace Verso
Long 75 kWh
Diferență
Autonomie și energie
Autonomie WLTP351 km337 kmPeugeot +14 km
Baterie69 kWh68 kWhPeugeot +1 kWh
Consum ↓24,3 kWh/100 km24,5 kWh/100 kmPeugeot −0,2 kWh/100 km
Încărcare
Încărcare DC100 kW100 kWFără diferență
Încărcare AC11 kW11 kWFără diferență
Încărcare ⚠45 min 0–80%45 min 5–80%Fără diferență
Autonomie pe minut de încărcare6,2 km/min5,6 km/minPeugeot +0,6 km/min
Tensiune400 V400 VFără diferență
Performanță și tracțiune
Putere136 CP136 CPFără diferență
0–100 km/h ↓14,2 s13,3 sToyota −0,9 s
Viteză maximă132 km/h130 km/hPeugeot +2 km/h
TracțiuneFWDFWD—
Aspecte practice
Greutate ↓2136 kg2165 kgPeugeot −29 kg
Portbagaj———
Lungime4980 mm5331 mmToyota +351 mm
Lățime1920 mm1924 mmToyota +4 mm
Înălțime1890 mm1910 mmToyota +20 mm
Ampatament3275 mm3275 mmFără diferență

Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.

Calculator al costului energiei

Peugeot E-Traveller

Cost la 100 km7,29
Lunar91
Anual1094

Toyota Proace Verso

Cost la 100 km7,35
Lunar92
Anual1103

Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.

Recenzii video pentru ambele modele

Peugeot E-Traveller

Toyota Proace Verso

Alte comparații în această clasă: Monovolum, segmentul D

Întrebări frecvente despre această comparație

Care are autonomia mai mare — Peugeot E-Traveller sau Toyota Proace Verso?

Peugeot E-Traveller merge mai departe: 351 km WLTP față de cei 337 km ai modelului Toyota Proace Verso. Aceasta este o diferență de 14 km.

Care se încarcă mai repede?

Peugeot E-Traveller acceptă până la 100 kW DC, Toyota Proace Verso până la 100 kW.

Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă

Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.