Jeep Avenger vs Opel Mokka Electric

Jeep Avenger conduce 3 la 2

Cele mai mari diferențe: Portbagaj — Jeep Avenger 355 l, Opel Mokka Electric 310 l · Greutate — Jeep Avenger 1520 kg, Opel Mokka Electric 1615 kg · Baterie — Jeep Avenger 51 kWh, Opel Mokka Electric 54 kWh.

Jeep Avenger

Jeep Avenger este un SUV electric din segmentul B, care oferă tracțiune față și o autonomie de până la 400 de kilometri în ciclul WLTP.

Opel Mokka Electric

Opel Mokka Electric este un crossover electric din segmentul B, care oferă două variante de motorizare, cu parametri diferiți de putere și autonomie.

Profil față de piață: Jeep Avenger vs Opel Mokka Electric

Autonomie WLTPBateriePutereÎncărcare DC0–100 km/h

Jeep Avenger sau Opel Mokka Electric — cine câștigă unde

Jeep Avenger conduce 3 la 2

Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.

  • Autonomie WLTP kmOpel Mokka Electric +3 km
    Jeep Avenger
    400
    Opel Mokka Electric
    403
  • Baterie kWhOpel Mokka Electric +3 kWh
    Jeep Avenger
    51
    Opel Mokka Electric
    54
  • Consum ↓ kWh/100 kmJeep Avenger −0,1 kWh/100 km
    Jeep Avenger
    15,5
    Opel Mokka Electric
    15,6
  • Putere CPFără diferență
    Jeep Avenger
    156
    Opel Mokka Electric
    156
  • 0–100 km/h ↓ sFără diferență
    Jeep Avenger
    9
    Opel Mokka Electric
    9
  • Viteză maximă km/hFără diferență
    Jeep Avenger
    150
    Opel Mokka Electric
    150
  • Încărcare DC kWFără diferență
    Jeep Avenger
    100
    Opel Mokka Electric
    100
  • Încărcare AC kWFără diferență
    Jeep Avenger
    11
    Opel Mokka Electric
    11
  • Greutate ↓ kgJeep Avenger −95 kg
    Jeep Avenger
    1520
    Opel Mokka Electric
    1615
  • Portbagaj lJeep Avenger +45 l
    Jeep Avenger
    355
    Opel Mokka Electric
    310

Adaugă a treia mașină

Date tehnice: Jeep Avenger vs Opel Mokka Electric

Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date

Date tehnice: Jeep Avenger vs Opel Mokka Electric
Parametri-cheie Jeep Avenger
Electric
Opel Mokka Electric
54 kWh
Diferență
Autonomie și energie
Autonomie WLTP400 km403 kmOpel +3 km
Baterie51 kWh54 kWhOpel +3 kWh
Consum ↓15,5 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmJeep −0,1 kWh/100 km
Încărcare
Încărcare DC100 kW100 kWFără diferență
Încărcare AC11 kW11 kWFără diferență
Încărcare ⚠30 min 10–80%27 min 20–80%3 min
Autonomie pe minut de încărcare9,3 km/min9 km/minJeep +0,3 km/min
Tensiune400 V400 VFără diferență
Performanță și tracțiune
Putere156 CP156 CPFără diferență
0–100 km/h ↓9 s9 sFără diferență
Viteză maximă150 km/h150 km/hFără diferență
TracțiuneFWDFWD—
Aspecte practice
Greutate ↓1520 kg1615 kgJeep −95 kg
Portbagaj355 l310 lJeep +45 l
V2L (alimentare externă)NuDadoar Opel
Lungime4084 mm4150 mmOpel +66 mm
Lățime1776 mm1787 mmOpel +11 mm
Înălțime1527 mm1535 mmOpel +8 mm
Ampatament2562 mm2557 mmJeep +5 mm

Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.

Calculator al costului energiei

Jeep Avenger

Cost la 100 km4,65
Lunar58
Anual697

Opel Mokka Electric

Cost la 100 km4,68
Lunar59
Anual702

Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.

Recenzii video pentru ambele modele

Jeep Avenger

Opel Mokka Electric

Alte comparații în această clasă: SUV / Crossover, segmentul B

Întrebări frecvente despre această comparație

Care poate alimenta aparate de la o priză (V2L)?

Doar Opel Mokka Electric — bateria sa de 54 kWh funcționează atunci ca sursă de energie. Jeep Avenger, cu 51 kWh, nu oferă această opțiune.

Care are portbagajul mai mare?

Jeep Avenger are capacitate mai mare: 355 l față de 310 l în Opel Mokka Electric. Diferența este de 45 l.

Care se încarcă mai repede?

Jeep Avenger acceptă până la 100 kW DC, Opel Mokka Electric până la 100 kW.

Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă

Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.