Renault 4 E-Tech vs Zeekr X
Zeekr X vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Renault 4 E-Tech 150 LE, Zeekr X 496 LE · 0–100 km/h — Renault 4 E-Tech 8,2 s, Zeekr X 3,7 s · DC töltés — Renault 4 E-Tech 100 kW, Zeekr X 150 kW.
Renault 4 E-Tech
A Renault 4 E-Tech egy elektromos SUV, amely a B kategóriába tartozik, és kétféle hajtásváltozatot kínál, különböző akkumulátor kapacitással és teljesítményértékekkel.
Zeekr X
A Zeekr X egy B szegmensű SUV három változatban: WLTP szerinti hatótáv 330 és 415 km között, teljesítmény 272 és 496 LE között.
Profil a piac tükrében: Renault 4 E-Tech vs Zeekr X
Renault 4 E-TechComfort Range 150
Zeekr XPrivilege AWD
Renault 4 E-Tech vagy Zeekr X — ki nyer hol
Zeekr X vezet 6:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmZeekr X +6 km
- Akkumulátor kWhZeekr X +17 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmRenault 4 E-Tech −1,7 kWh/100 km
- Teljesítmény LEZeekr X +346 LE
- 0–100 km/h ↓ sZeekr X −4,5 s
- Végsebesség km/hZeekr X +40 km/h
- DC töltés kWZeekr X +50 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgRenault 4 E-Tech −431 kg
- Csomagtartó lRenault 4 E-Tech +16 l
Műszaki adatok: Renault 4 E-Tech vs Zeekr X
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Renault 4 E-TechComfort Range 150 | Zeekr XPrivilege AWD | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 409 km | 415 km | Zeekr +6 km |
| Akkumulátor | 52 kWh | 69 kWh | Zeekr +17 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,1 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Renault −1,7 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 100 kW | 150 kW | Zeekr +50 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 30 min 15–80% | 30 min 10–80% | Nincs különbség |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 8,9 km/min | 9,7 km/min | Zeekr +0,8 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 150 LE | 496 LE | Zeekr +346 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 8,2 s | 3,7 s | Zeekr −4,5 s |
| Végsebesség | 150 km/h | 190 km/h | Zeekr +40 km/h |
| Hajtás | FWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1529 kg | 1960 kg | Renault −431 kg |
| Csomagtartó | 420 l | 404 l | Renault +16 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4140 mm | 4432 mm | Zeekr +292 mm |
| Szélesség | 1810 mm | 1836 mm | Zeekr +26 mm |
| Magasság | 1570 mm | 1566 mm | Renault +4 mm |
| Tengelytáv | 2620 mm | 2750 mm | Zeekr +130 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Renault 4 E-Tech
Zeekr X
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Renault 4 E-Tech
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens B
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Miben tér el egymástól a(z) Renault 4 E-Tech és a(z) Zeekr X hajtása?
A(z) Renault 4 E-Tech hajtása FWD, teljesítménye 150 LE. A(z) Zeekr X hajtása AWD, teljesítménye 496 LE.
Melyik erősebb — a(z) Renault 4 E-Tech vagy a(z) Zeekr X?
A(z) Zeekr X erősebb: 496 LE, szemben a(z) Renault 4 E-Tech 150 LE teljesítményével. A különbség 346 LE.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Renault 4 E-Tech akár 100 kW DC-t is elfogad, a(z) Zeekr X akár 150 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Renault 4 E-Tech kevesebb áramot fogyaszt: 15,1 kWh/100 km szemben a(z) Zeekr X 16,8 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 255 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




