Nissan Leaf vs Toyota C-HR+

Nissan Leaf vezet 4:3 arányban

A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Nissan Leaf 437 l, Toyota C-HR+ 416 l · Akkumulátor — Nissan Leaf 75 kWh, Toyota C-HR+ 72 kWh · Teljesítmény — Nissan Leaf 217 LE, Toyota C-HR+ 224 LE.

Nissan Leaf

A harmadik generációs Nissan Leaf egy C-szegmensű crossover, a 2026-os modellévben két változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 451 és 622 km között van.

Toyota C-HR+

A Toyota C-HR+ egy C-szegmensű crossover három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 458 és 606 km között, teljesítménye 167 és 343 LE között van.

Profil a piac tükrében: Nissan Leaf vs Toyota C-HR+

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Nissan Leaf vagy Toyota C-HR+ — ki nyer hol

Nissan Leaf vezet 4:3 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmNissan Leaf +16 km
    Nissan Leaf
    622
    Toyota C-HR+
    606
  • Akkumulátor kWhNissan Leaf +3 kWh
    Nissan Leaf
    75
    Toyota C-HR+
    72
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmToyota C-HR+ −0,4 kWh/100 km
    Nissan Leaf
    13,8
    Toyota C-HR+
    13,4
  • Teljesítmény LEToyota C-HR+ +7 LE
    Nissan Leaf
    217
    Toyota C-HR+
    224
  • 0–100 km/h ↓ sToyota C-HR+ −0,2 s
    Nissan Leaf
    7,6
    Toyota C-HR+
    7,4
  • Végsebesség km/hNincs különbség
    Nissan Leaf
    160
    Toyota C-HR+
    160
  • DC töltés kWNincs különbség
    Nissan Leaf
    150
    Toyota C-HR+
    150
  • AC töltés kWNincs különbség
    Nissan Leaf
    11
    Toyota C-HR+
    11
  • Tömeg ↓ kgNissan Leaf −7 kg
    Nissan Leaf
    1883
    Toyota C-HR+
    1890
  • Csomagtartó lNissan Leaf +21 l
    Nissan Leaf
    437
    Toyota C-HR+
    416

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Nissan Leaf vs Toyota C-HR+

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Nissan Leaf vs Toyota C-HR+
Főbb paraméterek Nissan Leaf
75 kWh
Toyota C-HR+
77 kWh
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság622 km606 kmNissan +16 km
Akkumulátor75 kWh72 kWhNissan +3 kWh
Fogyasztás ↓13,8 kWh/100 km13,4 kWh/100 kmToyota −0,4 kWh/100 km
Töltés
DC töltés150 kW150 kWNincs különbség
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő ⚠30 min 20–80%28 min 10–80%2 min
Töltési percenként nyert hatótávolság12,4 km/min15,2 km/minToyota +2,8 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény217 LE224 LEToyota +7 LE
0–100 km/h ↓7,6 s7,4 sToyota −0,2 s
Végsebesség160 km/h160 km/hNincs különbség
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓1883 kg1890 kgNissan −7 kg
Csomagtartó437 l416 lNissan +21 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság4350 mm4520 mmToyota +170 mm
Szélesség1810 mm1870 mmToyota +60 mm
Magasság1550 mm1595 mmToyota +45 mm
Tengelytáv2690 mm2750 mmToyota +60 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Nissan Leaf

Költség 100 km-enként4,14
Havonta52
Évente621

Toyota C-HR+

Költség 100 km-enként4,02
Havonta50
Évente603

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Nissan Leaf

Toyota C-HR+

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Crossover, szegmens C

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Nissan Leaf vagy Toyota C-HR+?

A(z) Nissan Leaf távolabb jut: 622 km WLTP szemben a(z) Toyota C-HR+ 606 km-ével. Ez 16 km különbséget jelent.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Nissan Leaf akár 150 kW DC-t is elfogad, a(z) Toyota C-HR+ akár 150 kW-ot.

Melyik olcsóbb üzemeltetni?

A(z) Toyota C-HR+ kevesebb áramot fogyaszt: 13,4 kWh/100 km szemben a(z) Nissan Leaf 13,8 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 60 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.