Mercedes EQE vs Porsche Taycan
Porsche Taycan vezet 8:2 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — Mercedes EQE 170 kW, Porsche Taycan 320 kW · Töltési idő 10–80% — Mercedes EQE 32 min, Porsche Taycan 18 min · Teljesítmény — Mercedes EQE 320 LE, Porsche Taycan 435 LE.
Mercedes EQE
A Mercedes EQE E-szegmensű elektromos szedán négy változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 624 és 693 km között, teljesítménye 265 és 449 LE között van.
Porsche Taycan
A Porsche Taycan E szegmensű szedán: a 2027-es modellévben 11 változatban, WLTP szerinti hatótávolsága 555 km-től 700 km-ig, teljesítménye 408 LE-től 789 LE-ig terjed, DC töltése pedig legfeljebb 320 kW.
Profil a piac tükrében: Mercedes EQE vs Porsche Taycan
Mercedes EQEEQE 350+- Porsche TaycanPerformance Battery Plus · modellév: 2027
Mercedes EQE vagy Porsche Taycan — ki nyer hol
Porsche Taycan vezet 8:2 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmPorsche Taycan +7 km
- Akkumulátor kWhPorsche Taycan +1 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmMercedes EQE −0,5 kWh/100 km
- Teljesítmény LEPorsche Taycan +115 LE
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Taycan −1,3 s
- Végsebesség km/hPorsche Taycan +20 km/h
- DC töltés kWPorsche Taycan +150 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minPorsche Taycan −14 min
- Tömeg ↓ kgPorsche Taycan −170 kg
- Csomagtartó lMercedes EQE +23 l
Műszaki adatok: Mercedes EQE vs Porsche Taycan
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Mercedes EQEEQE 350+ | Porsche Taycan Performance Battery Plus · modellév: 2027 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 693 km | 700 km | Porsche +7 km |
| Akkumulátor | 96 kWh | 97 kWh | Porsche +1 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Mercedes −0,5 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 170 kW | 320 kW | Porsche +150 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 32 min | 18 min | Porsche −14 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 15,2 km/min | 27,2 km/min | Porsche +12 km/min |
| Feszültség | 400 V | 800 V | Porsche +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 320 LE | 435 LE | Porsche +115 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 6,1 s | 4,8 s | Porsche −1,3 s |
| Végsebesség | 210 km/h | 230 km/h | Porsche +20 km/h |
| Hajtás | RWD | RWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2340 kg | 2170 kg | Porsche −170 kg |
| Csomagtartó | 430 l | 407 l | Mercedes +23 l |
| Hosszúság | 4946 mm | 4963 mm | Porsche +17 mm |
| Szélesség | 1961 mm | 1966 mm | Porsche +5 mm |
| Magasság | 1510 mm | 1379 mm | Mercedes +131 mm |
| Tengelytáv | 3120 mm | 2900 mm | Mercedes +220 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Mercedes EQE
Porsche Taycan
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Mercedes EQE
Porsche Taycan
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Szedán, szegmens E
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyik erősebb — a(z) Mercedes EQE vagy a(z) Porsche Taycan?
A(z) Porsche Taycan erősebb: 435 LE, szemben a(z) Mercedes EQE 320 LE teljesítményével. A különbség 115 LE.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Mercedes EQE akár 170 kW DC-t is elfogad, a(z) Porsche Taycan akár 320 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 32 és 18 perc.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Mercedes EQE kevesebb áramot fogyaszt: 15,9 kWh/100 km szemben a(z) Porsche Taycan 16,4 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 75 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.


