Lynk & Co 02 vs Škoda Elroq
Škoda Elroq vezet 7:2 arányban
A legnagyobb különbségek: WLTP hatótávolság — Lynk & Co 02 445 km, Škoda Elroq 576 km · Tömeg — Lynk & Co 02 1820 kg, Škoda Elroq 2132 kg · Akkumulátor — Lynk & Co 02 66 kWh, Škoda Elroq 77 kWh.
Lynk & Co 02
A Lynk & Co 02 Long Range (2025-ös modellév) egy kompakt méretű SUV, hátsókerék-hajtással és a WLTP szabvány szerint 445 kilométeres hatótávval.
Škoda Elroq
A Škoda Elroq egy elektromos SUV, amely a C-szegmensbe tartozik, és hátsókerék- vagy összkerékhajtással (RWD vagy AWD) rendelkezik: 190–340 lóerős, akár 576 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, amelynek teljesítménye elérheti a 165 kW-ot.
Profil a piac tükrében: Lynk & Co 02 vs Škoda Elroq
Lynk & Co 02Long Range
Škoda Elroq85x
Lynk & Co 02 vagy Škoda Elroq — ki nyer hol
Škoda Elroq vezet 7:2 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmŠkoda Elroq +131 km
- Akkumulátor kWhŠkoda Elroq +11 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,6 kWh/100 km
- Teljesítmény LEŠkoda Elroq +27 LE
- 0–100 km/h ↓ sLynk & Co 02 −0,7 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWŠkoda Elroq +15 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minŠkoda Elroq −1 min
- Tömeg ↓ kgLynk & Co 02 −312 kg
- Csomagtartó lŠkoda Elroq +60 l
Műszaki adatok: Lynk & Co 02 vs Škoda Elroq
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Lynk & Co 02Long Range | Škoda Elroq85x | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 445 km | 576 km | Škoda +131 km |
| Akkumulátor | 66 kWh | 77 kWh | Škoda +11 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 17,1 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −1,6 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 150 kW | 165 kW | Škoda +15 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 30 min | 29 min | Škoda −1 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 10,4 km/min | 13,9 km/min | Škoda +3,5 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 272 LE | 299 LE | Škoda +27 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 5,5 s | 6,2 s | Lynk & Co −0,7 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 180 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | RWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1820 kg | 2132 kg | Lynk & Co −312 kg |
| Csomagtartó | 410 l | 470 l | Škoda +60 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4460 mm | 4488 mm | Škoda +28 mm |
| Szélesség | 1845 mm | 1884 mm | Škoda +39 mm |
| Magasság | 1573 mm | 1620 mm | Škoda +47 mm |
| Tengelytáv | 2755 mm | 2766 mm | Škoda +11 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Lynk & Co 02
Škoda Elroq
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Lynk & Co 02
Škoda Elroq
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Lynk & Co 02 vagy Škoda Elroq?
A(z) Škoda Elroq távolabb jut: 576 km WLTP szemben a(z) Lynk & Co 02 445 km-ével. Ez 131 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) Lynk & Co 02 és a(z) Škoda Elroq hajtása?
A(z) Lynk & Co 02 hajtása RWD, teljesítménye 272 LE. A(z) Škoda Elroq hajtása AWD, teljesítménye 299 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Škoda Elroq több helyet kínál: 470 l szemben a(z) Lynk & Co 02 410 l-ével. A különbség 60 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Lynk & Co 02 akár 150 kW DC-t is elfogad, a(z) Škoda Elroq akár 165 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 30 és 29 perc.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.



