Lancia Gamma vs Renault Megane E-Tech
Döntetlen: 5:5
A legnagyobb különbségek: AC töltés — Lancia Gamma 7 kW, Renault Megane E-Tech 11 kW · WLTP hatótávolság — Lancia Gamma 741 km, Renault Megane E-Tech 500 km · Akkumulátor — Lancia Gamma 97,2 kWh, Renault Megane E-Tech 67 kWh.
Lancia Gamma
A Lancia Gamma egy elektromos C-szegmensű crossover három változatban: a WLTP szerinti hatótávolság 543 és 741 km között van, a teljesítmény pedig 230 és 350 lóerő közötti; az egyenáramú töltés kapacitása pedig 160 kW.
Renault Megane E-Tech
C-szegmensű elektromos crossover, amely akár 500 kilométeres hatótávolságot és gyors egyenáramú (DC) töltést kínál.
Profil a piac tükrében: Lancia Gamma vs Renault Megane E-Tech
Lancia GammaLong Range
Renault Megane E-TechComfort Range 67 kWh
Lancia Gamma vagy Renault Megane E-Tech — ki nyer hol
Döntetlen: 5:5
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmLancia Gamma +241 km
- Akkumulátor kWhLancia Gamma +30,2 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmRenault Megane E-Tech −0,5 kWh/100 km
- Teljesítmény LELancia Gamma +27 LE
- 0–100 km/h ↓ sRenault Megane E-Tech −0,2 s
- Végsebesség km/hLancia Gamma +30 km/h
- DC töltés kWRenault Megane E-Tech +5 kW
- AC töltés kWRenault Megane E-Tech +4 kW
- Tömeg ↓ kgRenault Megane E-Tech −363 kg
- Csomagtartó lLancia Gamma +120 l
Műszaki adatok: Lancia Gamma vs Renault Megane E-Tech
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Lancia GammaLong Range | Renault Megane E-TechComfort Range 67 kWh | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 741 km | 500 km | Lancia +241 km |
| Akkumulátor | 97,2 kWh | 67 kWh | Lancia +30,2 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 16,2 kWh/100 km | 15,7 kWh/100 km | Renault −0,5 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 160 kW | 165 kW | Renault +5 kW |
| AC töltés | 7 kW | 11 kW | Renault +4 kW |
| Töltési idő ⚠ | 27 min 20–80% | 24 min 15–80% | 3 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 16,5 km/min | 13,5 km/min | Lancia +3 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 245 LE | 218 LE | Lancia +27 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 7,6 s | Renault −0,2 s |
| Végsebesség | 190 km/h | 160 km/h | Lancia +30 km/h |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2135 kg | 1772 kg | Renault −363 kg |
| Csomagtartó | 560 l | 440 l | Lancia +120 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4672 mm | 4200 mm | Lancia +472 mm |
| Szélesség | 1898 mm | 1768 mm | Lancia +130 mm |
| Magasság | 1664 mm | 1522 mm | Lancia +142 mm |
| Tengelytáv | 2791 mm | 2685 mm | Lancia +106 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Lancia Gamma
Renault Megane E-Tech
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Lancia Gamma
Renault Megane E-Tech
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Crossover, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Lancia Gamma vagy Renault Megane E-Tech?
A(z) Lancia Gamma távolabb jut: 741 km WLTP szemben a(z) Renault Megane E-Tech 500 km-ével. Ez 241 km különbséget jelent.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Lancia Gamma több helyet kínál: 560 l szemben a(z) Renault Megane E-Tech 440 l-ével. A különbség 120 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Lancia Gamma akár 160 kW DC-t is elfogad, a(z) Renault Megane E-Tech akár 165 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Renault Megane E-Tech kevesebb áramot fogyaszt: 15,7 kWh/100 km szemben a(z) Lancia Gamma 16,2 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 75 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





