Kia EV3 vs Lancia Gamma

Lancia Gamma vezet 6:4 arányban

A legnagyobb különbségek: AC töltés — Kia EV3 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · DC töltés — Kia EV3 128 kW, Lancia Gamma 160 kW · WLTP hatótávolság — Kia EV3 605 km, Lancia Gamma 741 km.

Kia EV3

A Kia EV3 egy elektromos SUV, amely négyféle hajtásváltozatot kínál, eltérő hatótávolsággal és teljesítményjellegzetességekkel.

Lancia Gamma

A Lancia Gamma egy elektromos C-szegmensű crossover három változatban: a WLTP szerinti hatótávolság 543 és 741 km között van, a teljesítmény pedig 230 és 350 lóerő közötti; az egyenáramú töltés kapacitása pedig 160 kW.

Profil a piac tükrében: Kia EV3 vs Lancia Gamma

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Kia EV3 vagy Lancia Gamma — ki nyer hol

Lancia Gamma vezet 6:4 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmLancia Gamma +136 km
    Kia EV3
    605
    Lancia Gamma
    741
  • Akkumulátor kWhLancia Gamma +15,8 kWh
    Kia EV3
    81,4
    Lancia Gamma
    97,2
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmKia EV3 −1,3 kWh/100 km
    Kia EV3
    14,9
    Lancia Gamma
    16,2
  • Teljesítmény LELancia Gamma +41 LE
    Kia EV3
    204
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 km/h ↓ sKia EV3 −0,1 s
    Kia EV3
    7,7
    Lancia Gamma
    7,8
  • Végsebesség km/hLancia Gamma +20 km/h
    Kia EV3
    170
    Lancia Gamma
    190
  • DC töltés kWLancia Gamma +32 kW
    Kia EV3
    128
    Lancia Gamma
    160
  • AC töltés kWKia EV3 +4 kW
    Kia EV3
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Tömeg ↓ kgKia EV3 −325 kg
    Kia EV3
    1810
    Lancia Gamma
    2135
  • Csomagtartó lLancia Gamma +100 l
    Kia EV3
    460
    Lancia Gamma
    560

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Kia EV3 vs Lancia Gamma

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Kia EV3 vs Lancia Gamma
Főbb paraméterek Kia EV3
81.4 kWh FWD
Lancia Gamma
Long Range
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság605 km741 kmLancia +136 km
Akkumulátor81,4 kWh97,2 kWhLancia +15,8 kWh
Fogyasztás ↓14,9 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmKia −1,3 kWh/100 km
Töltés
DC töltés128 kW160 kWLancia +32 kW
AC töltés11 kW7 kWKia +4 kW
Töltési idő ⚠31 min 10–80%27 min 20–80%4 min
Töltési percenként nyert hatótávolság13,7 km/min16,5 km/minLancia +2,8 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény204 LE245 LELancia +41 LE
0–100 km/h ↓7,7 s7,8 sKia −0,1 s
Végsebesség170 km/h190 km/hLancia +20 km/h
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓1810 kg2135 kgKia −325 kg
Csomagtartó460 l560 lLancia +100 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság4300 mm4672 mmLancia +372 mm
Szélesség1850 mm1898 mmLancia +48 mm
Magasság1560 mm1664 mmLancia +104 mm
Tengelytáv2680 mm2791 mmLancia +111 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Kia EV3

Költség 100 km-enként4,47
Havonta56
Évente671

Lancia Gamma

Költség 100 km-enként4,86
Havonta61
Évente729

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Kia EV3

Lancia Gamma

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV / Crossover, szegmens C

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Kia EV3 vagy Lancia Gamma?

A(z) Lancia Gamma távolabb jut: 741 km WLTP szemben a(z) Kia EV3 605 km-ével. Ez 136 km különbséget jelent.

Melyiknek nagyobb a csomagtere?

A(z) Lancia Gamma több helyet kínál: 560 l szemben a(z) Kia EV3 460 l-ével. A különbség 100 l.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Kia EV3 akár 128 kW DC-t is elfogad, a(z) Lancia Gamma akár 160 kW-ot.

Melyik olcsóbb üzemeltetni?

A(z) Kia EV3 kevesebb áramot fogyaszt: 14,9 kWh/100 km szemben a(z) Lancia Gamma 16,2 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 195 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.