Hyundai Staria Electric vs Maxus MIFA 7
Maxus MIFA 7 vezet 5:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Hyundai Staria Electric 831 l, Maxus MIFA 7 280 l · DC töltés — Hyundai Staria Electric 256 kW, Maxus MIFA 7 120 kW · Fogyasztás — Hyundai Staria Electric 21,8 kWh/100 km, Maxus MIFA 7 18,8 kWh/100 km.
Hyundai Staria Electric
A Hyundai Staria Electric egy elektromos, van típusú jármű a D-kategóriában, amely 430 kilométeres hatótávolsággal és 256 kW-os DC gyorstöltési lehetőséggel rendelkezik.
Maxus MIFA 7
Egy D-osztályú elektromos, van típusú jármű, amely kétféle akkumulátor kapacitással érhető el, ugyanakkor azonos hajtóművel rendelkezik.
Profil a piac tükrében: Hyundai Staria Electric vs Maxus MIFA 7
Hyundai Staria Electric84 kWh
Maxus MIFA 790 kWh
Hyundai Staria Electric vagy Maxus MIFA 7 — ki nyer hol
Maxus MIFA 7 vezet 5:3 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmMaxus MIFA 7 +50 km
- Akkumulátor kWhMaxus MIFA 7 +6 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmMaxus MIFA 7 −3 kWh/100 km
- Teljesítmény LEMaxus MIFA 7 +27 LE
- 0–100 km/h ↓ sNincs adat
- Végsebesség km/hHyundai Staria Electric +4 km/h
- DC töltés kWHyundai Staria Electric +136 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgMaxus MIFA 7 −286 kg
- Csomagtartó lHyundai Staria Electric +551 l
Műszaki adatok: Hyundai Staria Electric vs Maxus MIFA 7
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Hyundai Staria Electric84 kWh | Maxus MIFA 790 kWh | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 430 km | 480 km | Maxus +50 km |
| Akkumulátor | 84 kWh | 90 kWh | Maxus +6 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 21,8 kWh/100 km | 18,8 kWh/100 km | Maxus −3 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 256 kW | 120 kW | Hyundai +136 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 20 min 10–80% | 40 min 5–80% | 20 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 15,1 km/min | 9 km/min | Hyundai +6,1 km/min |
| Feszültség | 800 V | — | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 218 LE | 245 LE | Maxus +27 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 9,5 s | — | — |
| Végsebesség | 184 km/h | 180 km/h | Hyundai +4 km/h |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2525 kg | 2239 kg | Maxus −286 kg |
| Csomagtartó | 831 l | 280 l | Hyundai +551 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 5253 mm | 4907 mm | Hyundai +346 mm |
| Szélesség | 1997 mm | 1885 mm | Hyundai +112 mm |
| Magasság | 1990 mm | 1756 mm | Hyundai +234 mm |
| Tengelytáv | 3273 mm | 2975 mm | Hyundai +298 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Hyundai Staria Electric
Maxus MIFA 7
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Hyundai Staria Electric
Maxus MIFA 7
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Van, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Hyundai Staria Electric vagy Maxus MIFA 7?
A(z) Maxus MIFA 7 távolabb jut: 480 km WLTP szemben a(z) Hyundai Staria Electric 430 km-ével. Ez 50 km különbséget jelent.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Hyundai Staria Electric több helyet kínál: 831 l szemben a(z) Maxus MIFA 7 280 l-ével. A különbség 551 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Hyundai Staria Electric akár 256 kW DC-t is elfogad, a(z) Maxus MIFA 7 akár 120 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Maxus MIFA 7 kevesebb áramot fogyaszt: 18,8 kWh/100 km szemben a(z) Hyundai Staria Electric 21,8 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 450 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.


