Ford Puma Gen-E vs Volkswagen ID. Cross
Volkswagen ID. Cross vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Ford Puma Gen-E 168 LE, Volkswagen ID. Cross 211 LE · 0–100 km/h — Ford Puma Gen-E 8 s, Volkswagen ID. Cross 7,1 s · Akkumulátor — Ford Puma Gen-E 46,8 kWh, Volkswagen ID. Cross 52 kWh.
Ford Puma Gen-E
A Ford Puma Gen-E egy elektromos crossover, amely a B kategóriába tartozik, és 419 kilométeres hatótávval valamint 8 másodperc alatt elérhető 100 km/h sebességgel rendelkezik.
Volkswagen ID. Cross
A Volkswagen ID. Cross egy városi B-szegmensű SUV, a 2026-os modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 316 és 427 km között, teljesítménye 116 és 211 LE között van.
Profil a piac tükrében: Ford Puma Gen-E vs Volkswagen ID. Cross
Ford Puma Gen-EElectric
Volkswagen ID. Cross52 kWh 155 kW
Ford Puma Gen-E vagy Volkswagen ID. Cross — ki nyer hol
Volkswagen ID. Cross vezet 6:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmVolkswagen ID. Cross +8 km
- Akkumulátor kWhVolkswagen ID. Cross +5,2 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmFord Puma Gen-E −1,3 kWh/100 km
- Teljesítmény LEVolkswagen ID. Cross +43 LE
- 0–100 km/h ↓ sVolkswagen ID. Cross −0,9 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWVolkswagen ID. Cross +5 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minVolkswagen ID. Cross −2 min
- Tömeg ↓ kgFord Puma Gen-E −60 kg
- Csomagtartó lFord Puma Gen-E +48 l
Műszaki adatok: Ford Puma Gen-E vs Volkswagen ID. Cross
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Ford Puma Gen-EElectric | Volkswagen ID. Cross52 kWh 155 kW | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 419 km | 427 km | Volkswagen +8 km |
| Akkumulátor | 46,8 kWh | 52 kWh | Volkswagen +5,2 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 13 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Ford −1,3 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 100 kW | 105 kW | Volkswagen +5 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 26 min | 24 min | Volkswagen −2 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 11,3 km/min | 12,5 km/min | Volkswagen +1,2 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 168 LE | 211 LE | Volkswagen +43 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 8 s | 7,1 s | Volkswagen −0,9 s |
| Végsebesség | 160 km/h | 160 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1488 kg | 1548 kg | Ford −60 kg |
| Csomagtartó | 523 l | 475 l | Ford +48 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Volkswagen |
| Hosszúság | 4214 mm | 4153 mm | Ford +61 mm |
| Szélesség | 1805 mm | 1794 mm | Ford +11 mm |
| Magasság | 1555 mm | 1581 mm | Volkswagen +26 mm |
| Tengelytáv | 2588 mm | 2601 mm | Volkswagen +13 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Ford Puma Gen-E
Volkswagen ID. Cross
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Ford Puma Gen-E
Volkswagen ID. Cross
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Crossover / SUV, szegmens B
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Volkswagen ID. Cross — annak a(z) 52 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Ford Puma Gen-E a(z) 46,8 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Ford Puma Gen-E akár 100 kW DC-t is elfogad, a(z) Volkswagen ID. Cross akár 105 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 26 és 24 perc.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Ford Puma Gen-E kevesebb áramot fogyaszt: 13 kWh/100 km szemben a(z) Volkswagen ID. Cross 14,3 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 195 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.



