DS N°8 vs Volvo ES90
DS N°8 vezet 5:4 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — DS N°8 245 LE, Volvo ES90 680 LE · DC töltés — DS N°8 160 kW, Volvo ES90 350 kW · 0–100 km/h — DS N°8 7,7 s, Volvo ES90 4 s.
DS N°8
A DS N°8 egy elektromos szedán, amely az E kategóriába tartozik, és háromféle hajtásváltozatot kínál, a WLTP szabvány szerinti hatótávolsága 550 km-től 750 km-ig terjed.
Volvo ES90
A Volvo ES90 egy elektromos szedán, amely az E kategóriába tartozik, és háromféle hajtásváltozatban kapható, a WLTP szabvány szerinti hatótávolsága elérheti a 702 kilométert.
Profil a piac tükrében: DS N°8 vs Volvo ES90
- DS N°8Long Range
Volvo ES90Twin Motor Performance
DS N°8 vagy Volvo ES90 — ki nyer hol
DS N°8 vezet 5:4 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmDS N°8 +48 km
- Akkumulátor kWhVolvo ES90 +8,8 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmDS N°8 −0,8 kWh/100 km
- Teljesítmény LEVolvo ES90 +435 LE
- 0–100 km/h ↓ sVolvo ES90 −3,7 s
- Végsebesség km/hDS N°8 +10 km/h
- DC töltés kWVolvo ES90 +190 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgDS N°8 −355 kg
- Csomagtartó lDS N°8 +178 l
Műszaki adatok: DS N°8 vs Volvo ES90
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | DS N°8 Long Range | Volvo ES90Twin Motor Performance | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 750 km | 702 km | DS +48 km |
| Akkumulátor | 97,2 kWh | 106 kWh | Volvo +8,8 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,7 kWh/100 km | DS −0,8 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 160 kW | 350 kW | Volvo +190 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 27 min 20–80% | 22 min 10–80% | 5 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 16,7 km/min | 22,3 km/min | Volvo +5,6 km/min |
| Feszültség | 400 V | 800 V | Volvo +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 245 LE | 680 LE | Volvo +435 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 7,7 s | 4 s | Volvo −3,7 s |
| Végsebesség | 190 km/h | 180 km/h | DS +10 km/h |
| Hajtás | FWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2180 kg | 2535 kg | DS −355 kg |
| Csomagtartó | 620 l | 442 l | DS +178 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4820 mm | 5000 mm | Volvo +180 mm |
| Szélesség | 1900 mm | 1942 mm | Volvo +42 mm |
| Magasság | 1580 mm | 1549 mm | DS +31 mm |
| Tengelytáv | 2900 mm | 3102 mm | Volvo +202 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
DS N°8
Volvo ES90
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Szedán, szegmens E
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — DS N°8 vagy Volvo ES90?
A(z) DS N°8 távolabb jut: 750 km WLTP szemben a(z) Volvo ES90 702 km-ével. Ez 48 km különbséget jelent.
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Volvo ES90 modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) DS N°8 modellnek?
A(z) Volvo ES90 akkumulátora 106 kWh-s, a hatótávolsága pedig 702 km. A(z) DS N°8 97,2 kWh-s akkumulátorral 750 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 16,7, illetve 15,9 kWh/100 km.
Miben tér el egymástól a(z) DS N°8 és a(z) Volvo ES90 hajtása?
A(z) DS N°8 hajtása FWD, teljesítménye 245 LE. A(z) Volvo ES90 hajtása AWD, teljesítménye 680 LE.
Melyik erősebb — a(z) DS N°8 vagy a(z) Volvo ES90?
A(z) Volvo ES90 erősebb: 680 LE, szemben a(z) DS N°8 245 LE teljesítményével. A különbség 435 LE.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.


