Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé

Škoda Enyaq Coupé vezet 6:1 arányban

A legnagyobb különbségek: DC töltés — Cupra Tavascan 135 kW, Škoda Enyaq Coupé 165 kW · Fogyasztás — Cupra Tavascan 15,9 kWh/100 km, Škoda Enyaq Coupé 14,9 kWh/100 km · WLTP hatótávolság — Cupra Tavascan 553 km, Škoda Enyaq Coupé 590 km.

Cupra Tavascan

A Cupra Tavascan egy elektromos kupé, amely a D-osztályba tartozik, és háromféle hajtásváltozatot kínál, különböző teljesítménnyel és hatótávolsággal, 190 lóerőtől kezdve egészen 340 lóerőig.

Škoda Enyaq Coupé

A Škoda Enyaq Coupé egy elektromos kupé, amely a D-osztályba tartozik, és hátsókerék- vagy összkerékmeghajtással (RWD vagy AWD) rendelkezik: 190–340 lóerős, akár 590 km hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel maximum 165 kW-os teljesítmény mellett tölthető.

Profil a piac tükrében: Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Cupra Tavascan vagy Škoda Enyaq Coupé — ki nyer hol

Škoda Enyaq Coupé vezet 6:1 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmŠkoda Enyaq Coupé +37 km
    Cupra Tavascan
    553
    Škoda Enyaq Coupé
    590
  • Akkumulátor kWhNincs különbség
    Cupra Tavascan
    77
    Škoda Enyaq Coupé
    77
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq Coupé −1 kWh/100 km
    Cupra Tavascan
    15,9
    Škoda Enyaq Coupé
    14,9
  • Teljesítmény LENincs különbség
    Cupra Tavascan
    286
    Škoda Enyaq Coupé
    286
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Enyaq Coupé −0,2 s
    Cupra Tavascan
    6,8
    Škoda Enyaq Coupé
    6,6
  • Végsebesség km/hNincs különbség
    Cupra Tavascan
    180
    Škoda Enyaq Coupé
    180
  • DC töltés kWŠkoda Enyaq Coupé +30 kW
    Cupra Tavascan
    135
    Škoda Enyaq Coupé
    165
  • AC töltés kWNincs különbség
    Cupra Tavascan
    11
    Škoda Enyaq Coupé
    11
  • Töltési idő ↓ minCupra Tavascan −1 min
    Cupra Tavascan
    28
    Škoda Enyaq Coupé
    29
  • Tömeg ↓ kgŠkoda Enyaq Coupé −33 kg
    Cupra Tavascan
    2103
    Škoda Enyaq Coupé
    2070
  • Csomagtartó lŠkoda Enyaq Coupé +30 l
    Cupra Tavascan
    540
    Škoda Enyaq Coupé
    570

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé
Főbb paraméterek Cupra Tavascan
Endurance
Škoda Enyaq Coupé
85
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság553 km590 kmŠkoda +37 km
Akkumulátor77 kWh77 kWhNincs különbség
Fogyasztás ↓15,9 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmŠkoda −1 kWh/100 km
Töltés
DC töltés135 kW165 kWŠkoda +30 kW
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő 10–80% ↓28 min29 minCupra −1 min
Töltési percenként nyert hatótávolság13,8 km/min14,2 km/minŠkoda +0,4 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény286 LE286 LENincs különbség
0–100 km/h ↓6,8 s6,6 sŠkoda −0,2 s
Végsebesség180 km/h180 km/hNincs különbség
HajtásRWDRWD—
Praktikum
Tömeg ↓2103 kg2070 kgŠkoda −33 kg
Csomagtartó540 l570 lŠkoda +30 l
V2L (külső áramellátás)NemIgencsak Škoda
Hosszúság4644 mm4658 mmŠkoda +14 mm
Szélesség1861 mm1879 mmŠkoda +18 mm
Magasság1597 mm1623 mmŠkoda +26 mm
Tengelytáv2766 mm2766 mmNincs különbség

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Cupra Tavascan

Költség 100 km-enként4,77
Havonta60
Évente716

Škoda Enyaq Coupé

Költség 100 km-enként4,47
Havonta56
Évente671

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Cupra Tavascan

Škoda Enyaq Coupé

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Cupra Tavascan vagy Škoda Enyaq Coupé?

A(z) Škoda Enyaq Coupé távolabb jut: 590 km WLTP szemben a(z) Cupra Tavascan 553 km-ével. Ez 37 km különbséget jelent.

Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?

Csak a(z) Škoda Enyaq Coupé — annak a(z) 77 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Cupra Tavascan a(z) 77 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Cupra Tavascan akár 135 kW DC-t is elfogad, a(z) Škoda Enyaq Coupé akár 165 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 28 és 29 perc.

Melyik olcsóbb üzemeltetni?

A(z) Škoda Enyaq Coupé kevesebb áramot fogyaszt: 14,9 kWh/100 km szemben a(z) Cupra Tavascan 15,9 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 150 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.