Cupra Born vs Kia EV4
Cupra Born vezet 7:2 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Cupra Born 326 LE, Kia EV4 204 LE · DC töltés — Cupra Born 183 kW, Kia EV4 128 kW · 0–100 km/h — Cupra Born 5,6 s, Kia EV4 7,7 s.
Cupra Born
A Cupra Born egy C-szegmensű hatchback, a 2026-os modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 484 és 630 km között, teljesítménye 190 és 326 LE között van.
Kia EV4
A Kia EV4 egy elektromos, C-kategóriás ötajtós autó, amely négyféle hajtási megoldással érhető el, különböző hatótávolsággal és teljesítményértékekkel.
Profil a piac tükrében: Cupra Born vs Kia EV4
Cupra BornVZ 79 kWh · modellév: 2026
Kia EV481.4 kWh FWD
Cupra Born vagy Kia EV4 — ki nyer hol
Cupra Born vezet 7:2 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmCupra Born +5 km
- Akkumulátor kWhKia EV4 +2,4 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmCupra Born −2,1 kWh/100 km
- Teljesítmény LECupra Born +122 LE
- 0–100 km/h ↓ sCupra Born −2,1 s
- Végsebesség km/hCupra Born +30 km/h
- DC töltés kWCupra Born +55 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minCupra Born −2 min
- Tömeg ↓ kgNincs adat
- Csomagtartó lKia EV4 +50 l
Műszaki adatok: Cupra Born vs Kia EV4
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Cupra BornVZ 79 kWh · modellév: 2026 | Kia EV481.4 kWh FWD | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 630 km | 625 km | Cupra +5 km |
| Akkumulátor | 79 kWh | 81,4 kWh | Kia +2,4 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 12,5 kWh/100 km | 14,6 kWh/100 km | Cupra −2,1 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 183 kW | 128 kW | Cupra +55 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 29 min | 31 min | Cupra −2 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 15,2 km/min | 14,1 km/min | Cupra +1,1 km/min |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 326 LE | 204 LE | Cupra +122 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 5,6 s | 7,7 s | Cupra −2,1 s |
| Végsebesség | 200 km/h | 170 km/h | Cupra +30 km/h |
| Hajtás | RWD | FWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | — | 1821 kg | — |
| Csomagtartó | 385 l | 435 l | Kia +50 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Kia |
| Hosszúság | — | 4430 mm | — |
| Szélesség | — | 1860 mm | — |
| Magasság | — | 1485 mm | — |
| Tengelytáv | — | 2820 mm | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Cupra Born
Kia EV4
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Kia EV4 modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Cupra Born modellnek?
A(z) Kia EV4 akkumulátora 81,4 kWh-s, a hatótávolsága pedig 625 km. A(z) Cupra Born 79 kWh-s akkumulátorral 630 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 14,6, illetve 12,5 kWh/100 km.
Miben tér el egymástól a(z) Cupra Born és a(z) Kia EV4 hajtása?
A(z) Cupra Born hajtása RWD, teljesítménye 326 LE. A(z) Kia EV4 hajtása FWD, teljesítménye 204 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Kia EV4 — annak a(z) 81,4 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Cupra Born a(z) 79 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik erősebb — a(z) Cupra Born vagy a(z) Kia EV4?
A(z) Cupra Born erősebb: 326 LE, szemben a(z) Kia EV4 204 LE teljesítményével. A különbség 122 LE.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.



