BMW iX4 vs SERES 5

BMW iX4 vezet 6:2 arányban

A legnagyobb különbségek: DC töltés — BMW iX4 400 kW, SERES 5 100 kW · WLTP hatótávolság — BMW iX4 828 km, SERES 5 480 km · Akkumulátor — BMW iX4 108,7 kWh, SERES 5 80 kWh.

BMW iX4

A BMW iX4 egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, összkerékhajtással (AWD): 374–469 lóerős, akár 828 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, akár 400 kW teljesítményig.

SERES 5

A SERES 5 egy D-osztályú SUV, amely összkerékhajtással rendelkezik és a WLTP szabvány szerint akár 480 kilométeres hatótávot is kínál, ráadásul 490 lóerős teljesítményt.

Profil a piac tükrében: BMW iX4 vs SERES 5

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

BMW iX4 vagy SERES 5 — ki nyer hol

BMW iX4 vezet 6:2 arányban

Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmBMW iX4 +348 km
    BMW iX4
    828
    SERES 5
    480
  • Akkumulátor kWhBMW iX4 +28,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    SERES 5
    80
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,4 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    SERES 5
    16,1
  • Teljesítmény LESERES 5 +21 LE
    BMW iX4
    469
    SERES 5
    490
  • 0–100 km/h ↓ sSERES 5 −0,4 s
    BMW iX4
    4,9
    SERES 5
    4,5
  • Végsebesség km/hBMW iX4 +10 km/h
    BMW iX4
    210
    SERES 5
    200
  • DC töltés kWBMW iX4 +300 kW
    BMW iX4
    400
    SERES 5
    100
  • AC töltés kWNincs különbség
    BMW iX4
    11
    SERES 5
    11
  • Töltési idő ↓ minNincs adat
    BMW iX4
    21
    SERES 5
    —
  • Tömeg ↓ kgNincs adat
    BMW iX4
    2305
    SERES 5
    —
  • Csomagtartó lBMW iX4 +40 l
    BMW iX4
    490
    SERES 5
    450

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: BMW iX4 vs SERES 5

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: BMW iX4 vs SERES 5
Főbb paraméterek BMW iX4
50 xDrive
SERES 5
Long Range AWD
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság828 km480 kmBMW +348 km
Akkumulátor108,7 kWh80 kWhBMW +28,7 kWh
Fogyasztás ↓15,7 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmBMW −0,4 kWh/100 km
Töltés
DC töltés400 kW100 kWBMW +300 kW
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő 10–80% ↓21 min——
Töltési percenként nyert hatótávolság27,6 km/min——
Feszültség800 V400 VBMW +400 V
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény469 LE490 LESERES +21 LE
0–100 km/h ↓4,9 s4,5 sSERES −0,4 s
Végsebesség210 km/h200 km/hBMW +10 km/h
HajtásAWDAWD—
Praktikum
Tömeg ↓2305 kg——
Csomagtartó490 l450 lBMW +40 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság4782 mm4700 mmBMW +82 mm
Szélesség1895 mm1930 mmSERES +35 mm
Magasság1595 mm1625 mmSERES +30 mm
Tengelytáv2897 mm2880 mmBMW +17 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

BMW iX4

Költség 100 km-enként4,71
Havonta59
Évente707

SERES 5

Költség 100 km-enként4,83
Havonta60
Évente725

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

BMW iX4

SERES 5

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX4 vagy SERES 5?

A(z) BMW iX4 távolabb jut: 828 km WLTP szemben a(z) SERES 5 480 km-ével. Ez 348 km különbséget jelent.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) BMW iX4 akár 400 kW DC-t is elfogad, a(z) SERES 5 akár 100 kW-ot.

Melyik olcsóbb üzemeltetni?

A(z) BMW iX4 kevesebb áramot fogyaszt: 15,7 kWh/100 km szemben a(z) SERES 5 16,1 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 60 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.