BMW iX4 vs Nio EL6
BMW iX4 vezet 7:3 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — BMW iX4 400 kW, Nio EL6 125 kW · Töltési idő 10–80% — BMW iX4 21 min, Nio EL6 40 min · WLTP hatótávolság — BMW iX4 828 km, Nio EL6 529 km.
BMW iX4
A BMW iX4 egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, összkerékhajtással (AWD): 374–469 lóerős, akár 828 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, akár 400 kW teljesítményig.
Nio EL6
A Nio EL6 egy D-osztályú SUV, amely összkerékhajtással és kétféle akkumulátor kapacitással érhető el, miközben ugyanazt a motor teljesítményét kínálja.
Profil a piac tükrében: BMW iX4 vs Nio EL6
BMW iX4 vagy Nio EL6 — ki nyer hol
BMW iX4 vezet 7:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBMW iX4 +299 km
- Akkumulátor kWhBMW iX4 +8,7 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,7 kWh/100 km
- Teljesítmény LENio EL6 +20 LE
- 0–100 km/h ↓ sNio EL6 −0,4 s
- Végsebesség km/hBMW iX4 +10 km/h
- DC töltés kWBMW iX4 +275 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minBMW iX4 −19 min
- Tömeg ↓ kgBMW iX4 −18 kg
- Csomagtartó lNio EL6 +89 l
Műszaki adatok: BMW iX4 vs Nio EL6
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BMW iX450 xDrive | Nio EL6100 kWh | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 828 km | 529 km | BMW +299 km |
| Akkumulátor | 108,7 kWh | 100 kWh | BMW +8,7 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,7 kWh/100 km | 20,4 kWh/100 km | BMW −4,7 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 400 kW | 125 kW | BMW +275 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 21 min | 40 min | BMW −19 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 27,6 km/min | 9,3 km/min | BMW +18,3 km/min |
| Feszültség | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 469 LE | 489 LE | Nio +20 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 4,5 s | Nio −0,4 s |
| Végsebesség | 210 km/h | 200 km/h | BMW +10 km/h |
| Hajtás | AWD | AWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2305 kg | 2323 kg | BMW −18 kg |
| Csomagtartó | 490 l | 579 l | Nio +89 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4782 mm | 4854 mm | Nio +72 mm |
| Szélesség | 1895 mm | 1995 mm | Nio +100 mm |
| Magasság | 1595 mm | 1703 mm | Nio +108 mm |
| Tengelytáv | 2897 mm | 2915 mm | Nio +18 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BMW iX4
Nio EL6
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX4 vagy Nio EL6?
A(z) BMW iX4 távolabb jut: 828 km WLTP szemben a(z) Nio EL6 529 km-ével. Ez 299 km különbséget jelent.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Nio EL6 több helyet kínál: 579 l szemben a(z) BMW iX4 490 l-ével. A különbség 89 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) BMW iX4 akár 400 kW DC-t is elfogad, a(z) Nio EL6 akár 125 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 21 és 40 perc.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) BMW iX4 kevesebb áramot fogyaszt: 15,7 kWh/100 km szemben a(z) Nio EL6 20,4 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 705 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.







