BMW iX4 vs Hyundai Ioniq 5
BMW iX4 vezet 8:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — BMW iX4 469 LE, Hyundai Ioniq 5 229 LE · DC töltés — BMW iX4 400 kW, Hyundai Ioniq 5 260 kW · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, Hyundai Ioniq 5 7,5 s.
BMW iX4
A BMW iX4 egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, összkerékhajtással (AWD): 374–469 lóerős, akár 828 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, akár 400 kW teljesítményig.
Hyundai Ioniq 5
A Hyundai Ioniq 5 egy D-osztályú crossover, amely háromféle hajtásváltozatot kínál, és a WLTP szabvány szerint akár 570 kilométeres hatótávolságot is elérhetővé teszi.
Profil a piac tükrében: BMW iX4 vs Hyundai Ioniq 5
BMW iX450 xDrive
Hyundai Ioniq 584 kWh RWD
BMW iX4 vagy Hyundai Ioniq 5 — ki nyer hol
BMW iX4 vezet 8:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBMW iX4 +258 km
- Akkumulátor kWhBMW iX4 +24,7 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,3 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBMW iX4 +240 LE
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,6 s
- Végsebesség km/hBMW iX4 +25 km/h
- DC töltés kWBMW iX4 +140 kW
- AC töltés kWBMW iX4 +0,5 kW
- Töltési idő ↓ minHyundai Ioniq 5 −3 min
- Tömeg ↓ kgHyundai Ioniq 5 −320 kg
- Csomagtartó lHyundai Ioniq 5 +30 l
Műszaki adatok: BMW iX4 vs Hyundai Ioniq 5
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BMW iX450 xDrive | Hyundai Ioniq 584 kWh RWD | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 828 km | 570 km | BMW +258 km |
| Akkumulátor | 108,7 kWh | 84 kWh | BMW +24,7 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,7 kWh/100 km | 16 kWh/100 km | BMW −0,3 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 400 kW | 260 kW | BMW +140 kW |
| AC töltés | 11 kW | 10,5 kW | BMW +0,5 kW |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 21 min | 18 min | Hyundai −3 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 27,6 km/min | 22,2 km/min | BMW +5,4 km/min |
| Feszültség | 800 V | 800 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 469 LE | 229 LE | BMW +240 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 7,5 s | BMW −2,6 s |
| Végsebesség | 210 km/h | 185 km/h | BMW +25 km/h |
| Hajtás | AWD | RWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2305 kg | 1985 kg | Hyundai −320 kg |
| Csomagtartó | 490 l | 520 l | Hyundai +30 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4782 mm | 4655 mm | BMW +127 mm |
| Szélesség | 1895 mm | 1890 mm | BMW +5 mm |
| Magasság | 1595 mm | 1605 mm | Hyundai +10 mm |
| Tengelytáv | 2897 mm | 3000 mm | Hyundai +103 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BMW iX4
Hyundai Ioniq 5
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Hyundai Ioniq 5
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV / Crossover, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX4 vagy Hyundai Ioniq 5?
A(z) BMW iX4 távolabb jut: 828 km WLTP szemben a(z) Hyundai Ioniq 5 570 km-ével. Ez 258 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) BMW iX4 és a(z) Hyundai Ioniq 5 hajtása?
A(z) BMW iX4 hajtása AWD, teljesítménye 469 LE. A(z) Hyundai Ioniq 5 hajtása RWD, teljesítménye 229 LE.
Melyik erősebb — a(z) BMW iX4 vagy a(z) Hyundai Ioniq 5?
A(z) BMW iX4 erősebb: 469 LE, szemben a(z) Hyundai Ioniq 5 229 LE teljesítményével. A különbség 240 LE.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) BMW iX4 akár 400 kW DC-t is elfogad, a(z) Hyundai Ioniq 5 akár 260 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 21 és 18 perc.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.






