Audi A2 e-tron vs GAC Aion UT
Audi A2 e-tron vezet 7:2 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — Audi A2 e-tron 183 kW, GAC Aion UT 87 kW · WLTP hatótávolság — Audi A2 e-tron 646 km, GAC Aion UT 430 km · Akkumulátor — Audi A2 e-tron 79 kWh, GAC Aion UT 60 kWh.
Audi A2 e-tron
Az Audi A2 e-tron egy elektromos, C szegmensbe tartozó ferdehátú modell, amely négyféle hajtáskonfigurációban kapható, és a WLTP szerinti hatótávolsága akár 646 kilométer is lehet.
GAC Aion UT
A GAC Aion UT egy C-kategóriás elektromos hatchback, amely 430 kilométeres hatótávot kínál a WLTP ciklusban, és 7,3 másodperc alatt gyorsul fel 100 km/h sebességre.
Profil a piac tükrében: Audi A2 e-tron vs GAC Aion UT
Audi A2 e-tron170 kW
GAC Aion UT60 kWh
Audi A2 e-tron vagy GAC Aion UT — ki nyer hol
Audi A2 e-tron vezet 7:2 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmAudi A2 e-tron +216 km
- Akkumulátor kWhAudi A2 e-tron +19 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmAudi A2 e-tron −2,5 kWh/100 km
- Teljesítmény LEAudi A2 e-tron +27 LE
- 0–100 km/h ↓ sAudi A2 e-tron −0,3 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWAudi A2 e-tron +96 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minAudi A2 e-tron −3 min
- Tömeg ↓ kgGAC Aion UT −265 kg
- Csomagtartó lGAC Aion UT +44 l
Műszaki adatok: Audi A2 e-tron vs GAC Aion UT
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Audi A2 e-tron170 kW | GAC Aion UT60 kWh | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 646 km | 430 km | Audi +216 km |
| Akkumulátor | 79 kWh | 60 kWh | Audi +19 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 13,9 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Audi −2,5 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 183 kW | 87 kW | Audi +96 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 29 min | 32 min | Audi −3 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 15,6 km/min | 9,4 km/min | Audi +6,2 km/min |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 231 LE | 204 LE | Audi +27 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 7 s | 7,3 s | Audi −0,3 s |
| Végsebesség | 160 km/h | 160 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | RWD | FWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1910 kg | 1645 kg | GAC −265 kg |
| Csomagtartó | 396 l | 440 l | GAC +44 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | — | 4270 mm | — |
| Szélesség | — | 1850 mm | — |
| Magasság | — | 1575 mm | — |
| Tengelytáv | — | 2750 mm | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Audi A2 e-tron
GAC Aion UT
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Audi A2 e-tron
GAC Aion UT
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Audi A2 e-tron vagy GAC Aion UT?
A(z) Audi A2 e-tron távolabb jut: 646 km WLTP szemben a(z) GAC Aion UT 430 km-ével. Ez 216 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) Audi A2 e-tron és a(z) GAC Aion UT hajtása?
A(z) Audi A2 e-tron hajtása RWD, teljesítménye 231 LE. A(z) GAC Aion UT hajtása FWD, teljesítménye 204 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) GAC Aion UT több helyet kínál: 440 l szemben a(z) Audi A2 e-tron 396 l-ével. A különbség 44 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Audi A2 e-tron akár 183 kW DC-t is elfogad, a(z) GAC Aion UT akár 87 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 29 és 32 perc.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





