Alpine A390 vs BMW iX4

BMW iX4 vezet 6:4 arányban

A legnagyobb különbségek: DC töltés — Alpine A390 150 kW, BMW iX4 400 kW · AC töltés — Alpine A390 22 kW, BMW iX4 11 kW · WLTP hatótávolság — Alpine A390 551 km, BMW iX4 828 km.

Alpine A390

Az Alpine A390 egy elektromos D-szegmensű SUV, amely két összkerékhajtású konfigurációban kapható, WLTP szerinti hatótávolsága meghaladja az 540 km-t.

BMW iX4

A BMW iX4 egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, összkerékhajtással (AWD): 374–469 lóerős, akár 828 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, akár 400 kW teljesítményig.

Profil a piac tükrében: Alpine A390 vs BMW iX4

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Alpine A390 vagy BMW iX4 — ki nyer hol

BMW iX4 vezet 6:4 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmBMW iX4 +277 km
    Alpine A390
    551
    BMW iX4
    828
  • Akkumulátor kWhBMW iX4 +19,7 kWh
    Alpine A390
    89
    BMW iX4
    108,7
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −3 kWh/100 km
    Alpine A390
    18,7
    BMW iX4
    15,7
  • Teljesítmény LEBMW iX4 +69 LE
    Alpine A390
    400
    BMW iX4
    469
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A390 −0,1 s
    Alpine A390
    4,8
    BMW iX4
    4,9
  • Végsebesség km/hBMW iX4 +10 km/h
    Alpine A390
    200
    BMW iX4
    210
  • DC töltés kWBMW iX4 +250 kW
    Alpine A390
    150
    BMW iX4
    400
  • AC töltés kWAlpine A390 +11 kW
    Alpine A390
    22
    BMW iX4
    11
  • Tömeg ↓ kgAlpine A390 −181 kg
    Alpine A390
    2124
    BMW iX4
    2305
  • Csomagtartó lAlpine A390 +42 l
    Alpine A390
    532
    BMW iX4
    490

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Alpine A390 vs BMW iX4

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Alpine A390 vs BMW iX4
Főbb paraméterek Alpine A390
GT
BMW iX4
50 xDrive
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság551 km828 kmBMW +277 km
Akkumulátor89 kWh108,7 kWhBMW +19,7 kWh
Fogyasztás ↓18,7 kWh/100 km15,7 kWh/100 kmBMW −3 kWh/100 km
Töltés
DC töltés150 kW400 kWBMW +250 kW
AC töltés22 kW11 kWAlpine +11 kW
Töltési idő ⚠29 min 15–80%21 min 10–80%8 min
Töltési percenként nyert hatótávolság12,4 km/min27,6 km/minBMW +15,2 km/min
Feszültség400 V800 VBMW +400 V
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény400 LE469 LEBMW +69 LE
0–100 km/h ↓4,8 s4,9 sAlpine −0,1 s
Végsebesség200 km/h210 km/hBMW +10 km/h
HajtásAWDAWD—
Praktikum
Tömeg ↓2124 kg2305 kgAlpine −181 kg
Csomagtartó532 l490 lAlpine +42 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság4615 mm4782 mmBMW +167 mm
Szélesség1885 mm1895 mmBMW +10 mm
Magasság1532 mm1595 mmBMW +63 mm
Tengelytáv2708 mm2897 mmBMW +189 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Alpine A390

Költség 100 km-enként5,61
Havonta70
Évente841

BMW iX4

Költség 100 km-enként4,71
Havonta59
Évente707

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Alpine A390

BMW iX4

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Alpine A390 vagy BMW iX4?

A(z) BMW iX4 távolabb jut: 828 km WLTP szemben a(z) Alpine A390 551 km-ével. Ez 277 km különbséget jelent.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Alpine A390 akár 150 kW DC-t is elfogad, a(z) BMW iX4 akár 400 kW-ot.

Melyik olcsóbb üzemeltetni?

A(z) BMW iX4 kevesebb áramot fogyaszt: 15,7 kWh/100 km szemben a(z) Alpine A390 18,7 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 450 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.