Alfa Romeo Junior vs Peugeot e-2008
Alfa Romeo Junior vezet 5:1 arányban
A legnagyobb különbségek: Töltési idő 20–80% — Alfa Romeo Junior 27 min, Peugeot e-2008 30 min · Csomagtartó — Alfa Romeo Junior 400 l, Peugeot e-2008 434 l · Tömeg — Alfa Romeo Junior 1470 kg, Peugeot e-2008 1548 kg.
Alfa Romeo Junior
Az Alfa Romeo Junior egy elektromos, kompakt méretű SUV, amely kétféle motorral érhető el, és akár 410 kilométeres hatótávval, valamint legfeljebb 280 lóerős teljesítménnyel rendelkezik.
Peugeot e-2008
A Peugeot e-2008 egy B-szegmensű SUV 51 kWh-s akkumulátorral, 156 LE teljesítménnyel és 406 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal.
Profil a piac tükrében: Alfa Romeo Junior vs Peugeot e-2008
Alfa Romeo JuniorElettrica
Peugeot e-2008156
Alfa Romeo Junior vagy Peugeot e-2008 — ki nyer hol
Alfa Romeo Junior vezet 5:1 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmAlfa Romeo Junior +4 km
- Akkumulátor kWhNincs különbség
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmAlfa Romeo Junior −0,5 kWh/100 km
- Teljesítmény LENincs különbség
- 0–100 km/h ↓ sAlfa Romeo Junior −0,1 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWNincs különbség
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minAlfa Romeo Junior −3 min
- Tömeg ↓ kgAlfa Romeo Junior −78 kg
- Csomagtartó lPeugeot e-2008 +34 l
Műszaki adatok: Alfa Romeo Junior vs Peugeot e-2008
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Alfa Romeo JuniorElettrica | 156 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 410 km | 406 km | Alfa Romeo +4 km |
| Akkumulátor | 51 kWh | 51 kWh | Nincs különbség |
| Fogyasztás ↓ | 15 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Alfa Romeo −0,5 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 100 kW | 100 kW | Nincs különbség |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 20–80% ↓ | 27 min | 30 min | Alfa Romeo −3 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 9,1 km/min | 8,1 km/min | Alfa Romeo +1 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 156 LE | 156 LE | Nincs különbség |
| 0–100 km/h ↓ | 9 s | 9,1 s | Alfa Romeo −0,1 s |
| Végsebesség | 150 km/h | 150 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1470 kg | 1548 kg | Alfa Romeo −78 kg |
| Csomagtartó | 400 l | 434 l | Peugeot +34 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Peugeot |
| Hosszúság | 4170 mm | 4300 mm | Peugeot +130 mm |
| Szélesség | 1780 mm | 1770 mm | Alfa Romeo +10 mm |
| Magasság | 1500 mm | 1550 mm | Peugeot +50 mm |
| Tengelytáv | 2557 mm | 2605 mm | Peugeot +48 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Alfa Romeo Junior
Peugeot e-2008
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Alfa Romeo Junior
Peugeot e-2008
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens B
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Peugeot e-2008 — annak a(z) 51 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Alfa Romeo Junior a(z) 51 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Alfa Romeo Junior akár 100 kW DC-t is elfogad, a(z) Peugeot e-2008 akár 100 kW-ot. A töltés 20%-ról 80%-ra rendre 27 és 30 perc.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Alfa Romeo Junior kevesebb áramot fogyaszt: 15 kWh/100 km szemben a(z) Peugeot e-2008 15,5 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 75 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.



